Két csapatunk a négyes döntőben

Továbbra is remekelnek a magyar csapatok a női kézilabda Bajnokok Ligájában.

Pedig a négyes döntőbe jutásért a Győri Audi ETO lányai a dán Odense otthonában megijesztettek bennünket, mert az északiak félidőben már 17-12-re vezettek. A szünet után rákapcsoltak a Rába-partiak, és az utolsó hat percben Gros és a Fodor vezérletével a maguk javára fordították a nehéz, küzdelmes mérkőzést.

Odense Handbold-Győri Audi ETO 27-29 (17-12). A Győr legjobb dobói: Gros (9), Fodor (4).

A győri visszavágón a magyar csapat álomjátékot mutatott be a több mint ötezer fős közönség előtt. A Rába-partiak már a szünetig 21-17-es előnyt harcoltak ki, majd a szünet után, főleg Gros, Minko és Schatzl remek játékával még tovább növelték az előnyüket, és a publikum ünneplése közepette jutottak be a legjobb négy csapat közé.

Győri Audi ETO-Odense 37-28 (21-14). Ld.: Gros (10), Minko (7), Schatzl (5).

*

A Ferencváros lányai otthon a Metz ellen végig hátrányban játszottak, a franciák már a szünetben két góllal vezettek, vezettek, majd a folytatásban még inkább elhúztak a zöld-fehérektől, akiknek az erejéből ezúttal még csak szoros vereségre sem telt, a vendégek hatgólos győzelemmel tértek haza.

Ferencváros-Metz Handball 26-32 (13-15). Az FTC legjobb dobói: Malestein (7), Bölk (7).

A visszavágó előtt a Fradi lányai erősen fogadkoztak, és a pályán kiderült, hogy nem a levegőbe beszéltek. Az első félidő még döntetlennel zárult, de a szünet után a mieink szinte ember feletti erővel küzdöttek, Malestein, Klujber és Bölk vezérletével egyre-másra lőtték a szebbnél szebb gólokat, és a végére megtörtént a csoda: a zöld-fehérek hét góllal nyertek. Ezzel a sportág történetében először két magyar csapat jutott be a négyes döntőbe.

Metz-Ferencváros 26-33 (17-17). Ld.: Malestein (8), Klujber (6), Bölk (5).

Fotó: MTI/Krizsán Csaba