Lelkes kanadai magyar szurkolósereg

A kanadai magyar közösség lelkes szurkolással segíti-támogatja a mieinket a jégkorongozók női elit világbajnokságán Bramptonban, ahol lányaink eddig váltakozó sikerrel küzdenek.

A magyar női válogatott a franciák ellen mutatkozott be, és a CAA Centre-ben a Toronto környéki magyarok jóvoltából zúgott a „Ria, ria, Hungária!” biztatás.

Nemcsak a nézőtéren, de a jégen is a magyarok kerültek fölénybe, a 6. percben Huszák Alexandra talált a hálóba (1-0). A franciák veszélyes lövéseket küldtek kapura, de a 12. percben emberelőnyből Metzler Regina növelte az előnyt (2-0).

A második harmadban rákapcsoltak a franciák, de a 37. percben Huszák újra villant, és növelte az előnyüket (3-0).

A harmadik felvonásban kicsit megnyugodtak a magyarok, és a 43. percben Duvin szépített (3-1). Vérszemet kaptak a franciák, és emberelőnyből, a 48. percben Locatelli újabb gólt lőtt (3-2).

Izgalmas lett az utolsó tíz perc, de az emberelőnyünket az 52. percben Dabasi Réka gólra váltotta (4-2). Ezzel el is dőlt a mérkőzés a mieink javára.

Magyarország–Franciaország 4–2 (2–0, 1–0, 1–2). Magyarország: Németh A. – Németh B., Odnoga / Baker, Knee / Kiss-Simon (3), Mayer (1) / Tóth E. (1) – Gasparics, Seregély, Kreisz / Williams, Pázmádni, Jókai-Szilágyi / Dabasi 1 (1), Huszák 2 (1), Metzler 1 / Horváth I., Strobl, Rónai. Szövetségi kapitány: Pat Cortina.

*

Legközelebb a svédek ellen – fergeteges szurkolás közepette – nagy iramban indult a találkozó. A svédek a 3. percben Ljungbloom révén szereztek vezetést (0-1). Mi több, a 6. percben Ljungbloom megduplázta az északi előnyt (0-2).

Lábra kaptak a mieink, a 7. percben emberelőnyből Seregély Mira szépített (1-2), majd a 9. minutumban Dabasi Réka egyenlített (2-2).

Azt hittük, nagy meccs fog ebből kikerekedni. De a svédek másként gondolták. A 14. percben Ljungbloom előnyből érte el a mesterhármasát (2-3), majd nemsokára Andersson növelte az előnyt (2-4).

A folytatásban az északiak uralták a játékot, a 25. percben Ljungbloom a saját negyedik gólját lőtte (2-5), majd az 52. percben Svensson állította be a végeredményt (2-6).

Magyarország–Svédország 2–6 (2–4, 0–1, 0–1). Magyarország: Németh A. (Révész) – Németh B., Odnoga / Baker, Knee / Kiss-Simon, Mayer / Tóth E., Szamosfalvi – Garát-Gasparics, Seregély, Kreisz / Williams, Pázmándi, Jókai-Szilágyi / Dabasi, Huszák, Metzler / Horváth I., Strobl, Rónai.

A magyar-finn mérkőzést hétfőn lapzártánk után játszották.

Fotó: MJSZ/Barry McCluskey