Csodálatos győzelem a Puskás Arénában!

Remekül kezdte Európa-bajnoki selejtezőit a magyar labdarúgó-válogatott. A mieink a zsúfolásig megtelt budapesti Puskás Arénában azonnal nagy rohamokat indítottak a bolgár kapu felé.

A 7. percben bal oldali szögletből Sallai hátraadta a labdát Szoboszlaihoz, aki három csel után az ötös bal sarkától középre adott, ahol a tömörülésben Sallai, majd Orbán lövése kipattant a kapusról, majd Vécsei közelről a hálóba helyezte a labdát (1–0).

Megállíthatatlanul támadtak a magyarok, hol a bal, hol a jobb szélen robogtak el a mieink, máskor középen egyérintős játékkal hozták lehetetlen helyzetbe a bolgárokat.

A 26. percben szabadrúgásból, 25 m-ről Szoboszlai bombázott kapura, és a labda a sorfalat és a kapus kezét is érintve a bal felső sarokba vágódott (2–0).

Nem elégedtek meg ennyivel a mieink, a 40. percben Szoboszlai a középen elfutó Bollát indította, akit Antov becsúszva szerelt, de a labda Ádám elé került, aki a jobbösszekötő helyéről, 8 m-ről laposan a hosszú sarokba gurított (3–0).

A szünet után újabb gólt szerezhettek volna a mieink, a 47. percben Szoboszlai adott középre jobbról, de Sallai 7 m-ről a bal felső sarok mellé csavarta a labdát.

A mieink győzelmét továbbra sem fenyegette veszély. A 89. percben Nego jobbról, 12 m-ről a kapus mellett rágurította a labdát, de Antov a gólvonalról hárított.

Marco Rossi szövetségi kapitány: „Bíztam a fiúkban, de magam sem álmodtam ilyen kezdésről. Az volt a tervünk, hogy az egyik oldalon mindig túlterheljük az ellenfelet. Szoboszlai most nyújtotta a legjobb teljesítményt, és a jövőben is erre számíthatunk, hogy ő lesz a mérleg nyelve.”

Eb-selejtező: Magyarország–Bulgária 3–0 (3–0). Budapest, 66 000 néző. Magyarország: Dibusz – Lang, Orbán, Szalai A. – Bolla (Nego, 86.), Nagy Á. (Kleinheisler, 73.), Vécsei (Kalmár, 87.), Kerkez – Sallai (Csoboth, 73.), Szoboszlai – Ádám (Varga B., 59.). Gl.: Vécsei (7.), Szoboszlai (26.), Ádám (40.).

További eredmények: Bulgária–Montenegró 0–1, Szerbia–Litvánia 2–0, Montenegró–Szerbia 0–2.

Fotó: MTI/Kovács Tamás