Ádám a paradicsomba fejelte magát

A „finnugor rangadón” a mieink léptek fel támadólag, de az első helyzet negyedóra után az észtek előtt adódott, amikor Sappinen az ötös jobb csücskétől laposan megcélozta a hosszú sarkot, de Dibusz remek vetődéssel elérte a labdát.

Már túl voltunk az első játékrész közepén, amikor a mieink először veszélyeztették a vendégek kapuját. A 25. percben Szoboszlai a jobb oldalról célozta meg a hosszú felső sarkot, de Hein vetődve kiöklözte a labdát.

Rákapcsolt a magyar legénység! A 41. percben Szoboszlai bal oldali szögletét Kalmár 18 m-ről a kapu elé lőtte, és Ádám az ötösről két védő között a jobb alsó sarokba fejelt (1-0).

A szünet után is a mieink maradtak fölényben, de a játékukba sok hiba csúszott. A 66. percben Szoboszlai középről, 17 m-ről célozta meg a jobb alsó sarkot, de a kapus vetődve védett. Egy minutummal később Kleinkeisler lőtt 22 m-ről kapura, a portásról kijött a labda, de vetődve javított.

A 69. percben Kerkez balról tört kapura, de az egyik védő hátulról buktatta. A megítélt 11-est Sallai a jobb sarok felé lőtte, de Hein gyors vetődéssel kiütötte a labdát!

A mieink tovább támadtak, a 77. percben Csoboth a balösszekötő helyéről, 15 m-ről a hosszú felső sarok felé csavarta a labdát, de Hein a levegőben úszva fölé tolta a játékszert.

Magyarország–Észtország 1–0 (1–0). Puskás Aréna, 41 ezer néző, v.: Altmann (osztrák). Magyarország: Di-

busz – Lang, Orbán, Szalai A. – Bolla (Botka, 84.), Kalmár (Kleinheisler, 60.), Vécsei (Nagy Á., 46.), Kerkez – Szoboszlai (Csoboth, 76.), Ádám (Gazdag, 60.), Sallai (Németh, 76.). Gl.: Ádám (41.).

A Magyarország-Bulgária Európa-bajnoki selejtezőt lapzártánk után játszották.