Nem sikerült a Fradi-csoda

Folytatódtak a küzdelmek a labdarúgó Európa Ligában. A legjobb nyolc közé jutásért a Ferencváros az első mérkőzésen 2-0-ás vereséget szenvedett a német Bayer Leverkusen otthonában. A budapesti visszavágóra több mint 50 ezer néző látogatott ki a Puskás Arénába.

Rosszul indult a mérkőzés, a németek gyorsan vezetést szereztek. A 3. percben Diaby száguldott el a jobb oldalon, betört a 16-oson belülre, és a kifutó Dibusz mellett a kapu közepébe lőtt (0-1).

A zöld-fehérek később lábra kaptak, és átvették a kezdeményezést, a 23. percben Gojak közeli labdáját védte nagy bravúrral, lábbal a Bayer kapusa.

Az FTC tovább támadott. A 39. percben Marquinhos jobb oldali beadását Traoré a balösszekötő helyéről, 14-ről kapura vágta, és a labda egy védőről a felső lécre pattant. A kipattanó labdát az ötös jobb sarkáról R. Mmaee lőtte kapura, de egy másik hátvéd közbelépett.

A szünet után beleerősített a Leverkusen, és kis híján újra betalált. Az 57. percben Diaby a jobbösszekötő helyéről, 14 m-ről lőtt laposan kapura, de Dibusz bravúros mozdulattal a bal kapufa tövére tolta a labdát.

A sérülésektől tizedelt zöld-fehérek küzdöttek, hajtottak, de a játékukból hiányzott az átütőerő. Aztán újra jöttek a németek.

A 81. percben Diaby a 16-os jobb sarka elől adott középre, a jól érkező Adli 11 m-ről megcélozta a bal sarkot, és a labda a kapufa tövéről pattan a hálóba (0–2). Ezzel végképp eldőlt minden, a Bayer Leverkusen jutott a legjobb nyolc közé.

Európa Liga: Ferencváros–Bayer Leverkusen 0–2 (0–1). FTC: Dibusz – Wingo (Marquinhos, 14.; Lisztes 91.), Abena, Knoester, Civic – Esiti, Vécsei – Traoré, Gojak (Manner, 78.), Zachariassen – R. Mmaee (Frederiksen, 91.). Gl.: Diaby (3.), Adli (81.).