Bravúr kell a továbbjutáshoz

Folytatódtak a labdarúgó Európa Liga csatározásai. A legjobb nyolc közé jutásért a Ferencváros a német Bayer Leverkusen otthonában játszotta le a párosítás első mérkőzését.

A rajnaiak azonnal támadólag léptek fel, a magyar bajnok a kapuja elé szorult. Nem is kellett sokáig várni az első gólra. A 9. percben Wirtz adott Demirbay elé, aki 19 m-ről a jobb felső sarokba bombázott (1–0).

A gól után a gyógyszergyáriak enyhítettek a nyomáson, így a Fradi is többször előrelendült. A 27. percben Vécsei emelt középen, a 16-os előtt látványosan Zachariassen elé, aki három védő között 7 m-ről átemelt a kapuson, de a labda a felső lécről kipattant.

Ezután Botka lövése is óvatosságra intette a németeket, így kiegyenlítettebb játékot láthatott a közönség.

A szünet után jól játszott a Ferencváros, letámadta ellenfelét. Traoré kecsegtető helyzetben a kapu fölé trafált. A hazaiak ismét átvették az irányítást, Diaby lapos lövése alig kerülte el a bal sarkot. Az FTC újra bátran játszott, de helyzetekig nemigen jutottak.

A hajrában ismét rákapcsoltak a németek, és ennek meg is lett az eredménye.

A 86. percben Hlozek 30 m-ről szabadrúgásból hatalmas bombát lőtt kapura, a labda a felső lécről kipattant, és a berobbanó Tapsoba 11 m-ről a bal alsó sarokba fejelt (2-0).

Így a Bayer Leverkusen biztos győzelmet aratott, és a budapesti visszavágón bravúr kell a Ferencvárostól a fordításhoz.

Európa Liga, nyolcaddöntő: Bayer Leverkusen– Ferencváros 2–0 (1–0). FTC: Dibusz – Botka (Wingo, 87.), Knoester, Abena, Civic – Vécsei, Esiti – Traoré (Frederiksen, 87.), Zachariassen, Marquinhos (Gojak, 78.) – R. Mmaee. Gl.: Demirbay (9.), Tapsoba (86.)

Fotó: MTI/Kovács Tamás