Hullámvasúton ültek a mieink

A férfi kézilabda-világbajnokságon a magyar csapat a nyolcadik helyen végzett, amellyel teljesítette az elvárásokat.

A mieink szinte hullámvasúton utaztak, kezdésként Dél-Korea ellen már az első félidőben tízgólos előnyt szereztek. A szünet után a fiúk visszavettek a lendületből, de azért a 7 gólig jutó Lékai vezérletével 35-27-re győztek.

Legközelebb a fiaink óriási csatát vívtak Izlanddal. Az északiak a szünetig ötgólos előnyre tettek szert, de a mieink a második játékrészben Mikler kapus és a 6 gólos Ancsin remeklésével 30-28-ra hősiesen megfordították a találkozót.

Ezután indult a hullámvasút! Legközelebb a sok hibával játszó magyaroknak már esélyük sem volt a lendületes portugálok ellen, akik a 24. percben már 13-4-re vezettek, és a jól védő Székelynek köszönhetjük, hogy megúsztuk 27-20-as vereséggel.

Ezzel a csoportjából a 3. helyen jutott tovább a magyar csapat, és a göteborgi középdöntőben az Európa-bajnok svédek 10 ezer néző előtt a szünetre négygólos előnyt szereztek. A folytatásban még jobban rákapcsoltak az északiak, és a mieinknél Rosta 7 gólja csak szépítésre volt elég, a svédek 37-28-ra nyertek.

A brazilok ellen fiaink a 12. percben 9-3-ra vezettek, ezt sikerült szünetig 14-14-re rontani. A folytatás jobban sikerült, Lékai 7, Ancsin 6, Bodó és Bóka 5-5 góljának és Mikler védéseinek köszönhetően 28-25-re győztek a mieink.

A Zöld-foki-szigetek ellen a magyar csapat kezdettől fogva végig vezetett, így főleg Bodó, Bóka és Rosta 7-7, Hanusz 6 gólja révén a fiúk 42-30-as győzelemmel a legjobb nyolc közé jutottak.

Az elődöntőért vívott csatában már túl nagy falat volt a mieinknek a végső győztes Dánia. Az északiak félidőre 21-12-es előnyt szereztek, majd a folytatásban teljesen szétszedték a magyarokat. Hiába lőtt Lékai és Bodó 6-6 gólt, a dán „atomcsapat” 40-23-ra győzött.

Az 5-8. helyért a mieink az első félidő nagy részében tartották a lépést a norvégokkal, de a folytatásban mind jobban kiütközött az északi fölény. Hiába voltak Lékai (6), Bodó (5) és Ligetvári (4) góljai, 33-25-re győztek a fjordok fiai.

A 7. helyért maratoni csata zajlott Stockholmban az egyiptomiakkal. Az afrikai csapat szünetre hatgólos vezetést szerzett, amelyet a hajrában sikerült ledolgozni. A 28-28-as döntetlen után, az első tízperces hosszabbítás végén 31-31-et mutatott a tábla. Jött a második rájátszás, ahol több lehetőségünk is kimaradt, így Lékai és Bodó 7-7 gólja ellenére végül 36-35-re az egyiptomiak nyertek, és a mieink a nyolcadik helyen zártak.

Fotó: MTI/Kovács Tamás