Sebesen siklottak a korcsolyák

Az olimpiai bajnok fivérek, Liu Shaolin Sándor és Liu Shaoang távozása után először tartottak nagyobb nemzetközi versenyt a rövidpályás gyorskorcsolyázóknál. A lengyelországi Gdanskban megrendezett Európa-bajnokságon azonban a mieink így sem maradtak érmek nélkül.

A Kónya Zsófia, Bácskai Sára Luca, Sziliczei-Német Rebeka, Jászapáti Petra összeállítású női váltó a 3000 méteres távon ezüstérmet szerzett. A mieink végig a második helyen haladtak a nagy esélyes és végül győztes hollandok mögött, míg a dobogó harmadik fokára az olaszok jutottak fel.

„Ma reggel olvastam a legendás vízilabdázó, Benedek Tibor szavait, aki azzal emelkedett ki a többiek közül, hogy mindig ő akarta jobban a győzelmet. Ma biztosan én akartam a legjobban a sikert. Minden váltásnál csak erre gondoltam” – mondta az újonc Sziliczei-Német Rebeka.

Jászapáti Petra a váltóval szerzett második hely mellett bronzérmet nyert az 1000 méteres egyéni futamban. A 24 éves szegedi versenyző eleinte hátul helyezkedett a fináléban, de a hajrában előretört, így a győztes belga Hanne Desmet és a második Suzanne Schulting mögött dobogós helyen futott be.

„Nem gondoltam volna, hogy összejön végre az egyéni érem is. Ez a siker erőt ad a folytatásra. Az volt a terv, hogy hátul helyezkedem, és lecsapok a kínálkozó lehetőségre” – mondta Jászapáti Petra, hozzátéve, hogy a váltóban elért ezüstérem neki és a társainak is hatalmas élmény.

Fotó: MTI/Illyés Tibor