Még lehetnek elsők a veszprémiek

Folytatódtak a küzdelmek a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. Az A-csoportban a Veszprém küzdelmes, kemény mérkőzésen a 8 gólos Lauge és a 6-szor betaláló Omar vezérletével 35-35-ös döntetlent játszott a német Magdeburggal.

Legközelebb a lengyel Wisla Plock otthonában a második játékrész elején három góllal is vezettek a házigazdák, amikor a bakonyiak a 11 gólig jutó Laugéval az élen átvették a karmesteri pálcát, és végül 30-26-os győzelmet arattak.

A következő alkalommal a veszprémiek a Zágráb ellen otthon kiélezett, kemény csatában Nilsson révén megszerezték 10 ezredik góljukat a BL-ben. A mieink végül Nenadics (6 gól), Marguc (5), Omar (5) vezetésével 32-28-ra győztek.

Legközelebb a Veszprém Zágrábban az első félidőt még kétgólos vezetéssel zárta, de a folytatásban a horvátok átvették a vezetést. Bár a mieink a 48. percben 22-22-re kiegyenlítettek, de aztán nyolc percig nem dobtak gólt, és a zágrábiak öttel elhúztak. A bakonyiak végül a 7 gólos Omar vezetésével szépítettek, de 29-26-ra kikaptak.

Ezután a bakonyiak a lengyel Plock ellen otthon a második félidő elején már tíz góllal vezettek, és ezt a különbséget a 9 gólig jutó Nenadic vezérletével a végén is hozták, 32-22-re győztek. Ezzel a Veszprém második a csoportjában.

*

A B-csoportban a szegediek a 6-6 gólt szerző Rosta és Tönnesen vezérletével 30-23-ra legyőzték a norvég Elveru-mot, és ezzel megszerezték első győzelmüket a sorozatban.

A lengyel Kielce otthonában a Tisza-partiak félidőben még egy góllal vezettek, de azután a hazaiak hengereltek, a 42. percben már 29-18-ra vezettek. Végül az 5-5 gólig jutó Radivojevics, Martins és Garciandia révén szépített a szegedi gárda, de így is 37-30-ra kikapott.

Legközelebb otthon simán nyertek a Tisza-partiak a szlovén Celje ellen. A 7 gólos Bánhidi mellett a 6-6 találatig jutó Tönnesen és Frimmel is alaposan kivette részét a 36-27-es sikerből.

A Celje ellen idegenben is remekeltek a szegediek, akik hamar tetemes előnyt szereztek, és ezt végig meg is tartották. A tiszaiak Bodó és Frimmel (6-6 gól) vezérletével 36-28-as győzelmet arattak.

A Kielcével azonban otthon is meggyűlt a szegediek baja. A lengyelek szinte végig vezettek, és 31-28-as győzelemmel térhettek haza. Így a Tisza-partiak hatodik helyen állnak a csoportjukban.