Új csúccsal búcsúzott a csapatkapitány

Két barátságos mérkőzést is játszott a magyar labdarúgó-válogatott az elmúlt héten: a mieink előbb Luxemburgban döntetlenre végeztek, majd Budapesten a Görögország felett aratott győzelemmel zárták a 2022-es évi szereplésüket.

Csak döntetlen a törpeállamban

A mieink előbb Luxemburgban léptek pályára, ahol rosszul indult a találkozó. A 6. percben Styles röviden adott haza, Rodrigues ellopta a labdát, kicselezte Dibuszt, aki buktatta a csatárt. A 11-est a sértett a jobb felső sarokba vágta (1-0).

A mieink lassan találták meg a ritmust. A 27. percben Orbán jobb oldali beadása után Szalai A. 12 m-ről a jobb alsó sarokba fejelte a labdát (1-1).

A szünet után rákapcsoltak a magyar fiúk. A 48. percben Styles szöglete után Szalai A. fejesét a kapus a jobb kapufára tolta. A 67. percben aztán Kerkez bal oldali lapos beadását középen Németh A. az ötösről vágta a bal sarokba (1–2).

Fölényben játszottak a mieink, de kihagyták a helyzeteiket. A hajrára gyorsítottak a luxemburgiak. A 77. percben Curci az ötösről kapura lőtt, és a labda Lang lábáról vágódott a bal sarokba (2–2).

Vérszemet kaptak a hazaiak, és a 82. percben ott volt előttük a meccslabda, de Curci lövését Dibusz bravúrral kiszedte a bal sarok elől.

Marco Rossi szövetségi kapitány: – Néhányan talán azt gondolják, hogy sokkal jobbak vagyunk, mint valójában. Ha nem játszunk teljes összpontosítással, nehéz dolgunk lesz. Az elején a hazaiaknak ajándékoztunk egy gólt, de amikor már 2-1-re vezettünk, és voltak helyzeteink, mi kaptunk újabb elkerülhető találatot.

Barátságos mérkőzés: Luxemburg–Magyarország 2–2 (1–1). Magyarország: Dibusz – Lang, Orbán, Szalai A. – Fiola (Botka, 78.), Nagy Á. (Baráth P., 78.), Styles, Nagy Zs. (Kerkez, 58.) – Gazdag (Sallai, 58.), Szoboszlai (Kalmár, 87.) – Ádám (Németh A., 58.). Gl.: Rodrigues (6. – 11-es), Curci (77.), ill. Szalai A. (25.), Németh A. (67.).

Siker és ünneplés az évzárón

Az év utolsó válogatott mérkőzésére Görögország legjobbjai ellen több mint 50 ezren látogattak ki a Puskás Arénába, hogy elbúcsúztassák a címeres meztől Dzsudzsák Balázst, aki a 109. találkozóját játszotta a nemzeti csapatban, amellyel csúcstartóvá lépett előre.

A mieink rögtön támadásba lendültek. A 15. percben Sallai indult meg egy csellel a 16-os bal csücske előtt, balra passzolt Styles elé, aki laposan középre adott, és a jól érkező Sallai 12 méterről a bal alsó sarokba lőtt (1–0).

A folytatásban küzdelmes mezőnyjáték folyt a pályán, a görögök valamivel többet birtokolták a labdát, de a kapunkra nem voltak veszélyesek. A lelkesen és tetszetősen játszó Dzsudzsák 30 m-ről lőtt, de a görög kapus szépen védte a jobb sarokra tartó labdát.

A búcsúzó ünnepelt az 53. percben adta át a csapatkapitányi karszalagot Szoboszlainak, majd a közönség ünneplése közepette vonult le a pályáról. A folytatásban mindkét csapat derekasan küzdött. A 80. percben egy görög támadás végén Styles buktatta Baszketaszt. A megítélt 11-est a sértett a jobb alsó sarokba bombázta (1-1).

A hajrában a mieink a győzelemért küzdöttek. Már a hosszabbításban jártunk, amikor a 93. percben a kevéssel korábban beálló Kalmár 18 m-ről szabadrúgásból a görög kapu bal sarkába vágta a mieink mindent eldöntő gólját (2-1).

Marco Rossi: – Megérdemeltük, hogy győzelemmel zárjuk az évet, a sikerhez persze némi szerencsére is szükség volt. A mai szerencsénket kell az Európa-bajnoki selejtezőkre is megtartani. Szép volt Dzsudzsák Balázs búcsúja is, megérdemelte, hogy ilyen csodálatos hangulatú mérkőzésen játszsza le az utolsó válogatottbeli meccsét.

Barátságos mérkőzés: Magyarország–Görögország 2–1 (1–0). Puskás Aréna, 51 ezer néző. Magyarország: Dibusz (Szappanos, 92.) – Botka (Lang, 71.), Orbán, Szalai A. – Fiola, Styles, Nagy Á., Kerkez (Nagy Zs., 53.) – Dzsudzsák (Ádám, 53.), Szoboszlai (Kalmár, 92.) – Sallai (Dárdai, 72.). Gl.: Sallai (15.), Kalmár (93.), ill. Baszketasz (81. – 11-es).