Csoportelsőként jeleskedik a Ferencváros

A telt házas Üllői úti pályán a Monaco lépett fel támadólag, és hamar meg is hűlt a vér az ereinkben, de Ben Yedder lövését a léc „hárította”. Később a monacói csatár újabb veszélyes lövését Dibusz kapus védte.

A vendégek helyzeteit egy darabig még megúszta a Fradi, de a közmondás szerint „addig jár a korsó a kútra…”

Igen, a 31. percben Disasi jobb oldali lapos beadását Ben Yedder az ötösről sarokkal küldte a kapu jobb oldalába (0–1).

A zöld-fehérek lelkesen játszottak, de alig-alig jutottak el az ellenfél kapujáig.

A szünet után teljesen megváltozott a játék képe. A Fradi lendületesen támadott, a monacóiak egyre jobban beszorultak. Az FTC edzője bátran újabb és újabb csatárokat cserélt be a remélt egyenlítés végett. A vendégek sokáig hibátlanul védekeztek, de a meg-megújuló zöld-fehér támadások gyümölcse beérett.

A 81. percben Marquinhos labdáját Tokmac a balösszekötő helyén a kiugró Zachariassen elé gurította, és a norvég csatár az ötös csücskéről élesen bombázott a rövid sarokba (1–1).

A hajrában a Fradi nagy izgalmak közepette megőrizte a döntetlent, és ezzel a magyar bajnok az utolsó forduló eredményétől függetlenül már csoportelsőként jutott a legjobb 16 csapat közé.

Sztanyiszlav Csercseszov edző: „Túl sok labdát vesztettünk az első félidőben. Szünetben igyekeztem megnyugtatni a csapatot, és úgy cseréltem, hogy még támadóbban játsszunk, és sikerült is bevennünk az ellenfél kapuját.”

Európa Liga: Ferencváros–Monaco 1–1 (0–1). FTC: Dibusz – Wingo, Botka, S. Mmaee, Pászka (Tokmac, 65.) – Vécsei (Besic, 56.), Laidouni – Traoré, Gojak (Marquinhos, 46., Esiti, 91.), Zachariassen – R. Mmaee. Gl.: Zachariassen (81.), ill. Ben Yedder (31.).

A csoport másik mérkőzésén: Crvena Zvezda (szerb)–Trabzonspor (török) 2–1.