Remek győzelmet hozott a lelkesedés

Az Európa Liga csoportküzdelmeiben a Ferencváros az Üllői úton fogadta a szerb Crvena Zvezdát. Nagy iramban, agresszíven harcoltak a csapatok.

A 23. percben a Fradi szerzett vezetést: Gojak adott be balról, Zachariassen 8 m-ről lőtt, a kapus védett, ám a kipattanó labdát a norvég támadó jobbról a rövid felső sarokba vágta (1–0).

Elbizonytalanodtak a szerbek, míg a Fradi okosan, biztonságra törekedve játszott.

A szünet után a vendégek rögtön a hálóba találtak, de a gólt nem adta meg a bíró. Felébredt a Franzstadt, az 53. percben R. Mmaee lövése egy védőn megpattanva a jobb kapufán csattant.

Ám újra jöttek a „csillagosok.” Az 56. percben rossz Fradi-szöglet után előrevágták a labdát, Mitrovics mindenkit lefutott, és az ötös bal csücskéről a hosszú sarokra gurított, a játékszer a kapufáról pattant a hálóba (1-1).

A Ferencváros nem roppant meg! A 61. percben Pászka jobb oldali beadását az ötös túlsó csücskétől S. Mmaee a hosszú „pipába” fejelte (2–1).

A szerbek rohantak előre, a magyar bajnok szilárdan védekezett, és gyors ellentámadásokat vezetett. Több helyzet is adódott az FTC előtt, de ezeket Traoré, Zachariassen és Tokmac is elpuskázta.

Az utolsó pillanatban a 17 m-ről meglőtt szerb szabadrúgást Dibusz bravúrosan védte, így a Fradi győzött.

Sztanyiszlav Csercseszov edző: – Szerencsétlen gólt kaptunk, de csapatként fel tudtunk ebből állni, ez volt a mai meccs kulcsa.

Európa Liga: Ferencvá-ros–Crvena Zvezda 2–1 (1–0). FTC: Dibusz – Botka, Knoester, S. Mmaee, Pászka – Vécsei, Besic (Esiti, 81.) – Traoré, Zachariassen, Gojak (Tokmac, 66.) – R. Mmaee (Boli, 94.).

A csoport másik mérkőzésén Trabzonspor–Monaco 4–0.