Most nem ment a Fradinak

Folytatódtak a csatározások az Európa Liga csoportkörében. A Ferencváros belgrádi vendégjátéka kiegyenlített küzdelemmel indult, de az első félidő közepén beütött a mennykő.

A Crvena Zvezda támadója, Ivanics az ötösön a neki háttal álló Wingo kezére fejelte a labdát, és a bíró hosszú huzavona, videózás után 11-est ítélt, amelyet Kanga védhetetlenül bombázott a jobb felső sarokba (1-0).

A Fradit megzavarta a méltánytalan gól, a hazaiak megérezték a „vérszagot”. A 35. percben Pesics bal oldali beadása után Mitrovics középről, 8 m-ről a bal „pipába” lőtt (2–0). A zöld-fehérek a szünetig sem tudtak magukra találni.

Azt hittük, a pihenő jót tesz az FTC-nek, de fordítva történt. Az 50. percben a belgrádi Kátai középről, 17 m-ről a jobb alsóba vágta a labdát (3–0).

Később sem javult a helyzet, a Fradi gyengén játszott. S jött az újabb feketeleves.

A 60. percben Kanga a 16-os bal sarka elől, 22 m-ről hatalmas bombát zúdított a hosszú felső sarokba (4-0). Megnyugodtak a belgrádiak, kissé feléledtek a vendégek. A 71. percben Wingo adta be jobbról laposan a labdát, és a belül érkező Zachariassen az ötös rövid sarkáról a kapu közepébe lőtt (4–1).

Adódott még egy lehetőség a Fradi előtt, de a 90. percben R. Mmaee az ötös jobb sarkáról a lécre vágta a labdát. A gyengélkedő franzstadtiak simán kikaptak, de így az élen maradtak.

Európa Liga: Crvena Zvezda–FTC 4–1 (2–0). FTC: Dibusz – Wingo, Knoester, S. Mmaee, Botka (Pászka, 77.) – Laidouni (Gojak, 66.), Besic (Vécsei, 57.) – Traoré, Zachariassen, Tokmac (Marquinhos, 66.) – Boli (R. Mmaee, 57.). Gl.: Kanga (27. – 11-es, 60.), Mitrovics (35.), Kátai (50.), ill. Zachariassen (71.)

A csoport másik mérkőzésén: Monaco–Trabzonspor 3–1 (1-0).