Nem sikerült az újabb bravúr

A csoportelsőségről döntő összecsapáson a mieink idegesen kezdtek az olaszok ellen telt ház előtt a Puskás Arénában. A 6. percben Gulácsi majdnem a kapujába ejtette a labdát, Szalai A. a gólvonalról mentett.

A 27. percben Nagy Á. gyengén gurított haza, Gulácsi összecsapott Gnontóval, a labda Raspadori elé csorgott, aki az ötösről a jobb sarokba gurított (0–1).

A 42. percben Orbán balról visszagurított, de Szalai A. 4 m-ről a jobb sarok mellé sodorta a labdát.

Szünet után támadtak a mieink. Az 50. percben Nego 12 m-ről küldött lövését kiütötte Donnarumma, Styles 18 m-ről bombázott a bal sarkra, de a kapus ezt is védte, Szalai Á. jobbról, 4 m-ről lőtt, de Donnarumma ezt is elérte.

A kihagyott helyzetekért megfizettek a magyarok. Az 51. percben Cristante vágta jobbról középre a labdát, és Dimarco közelről a jobb sarokba helyezett (0–2).

A mieink nem adták fel. Az 56. percben Styles az ötös bal csücskétől lefejelte a labdát, de Donnarumma lábbal hárított.

A 63. percben Styles 18 m-ről bombázott, a labda megpattant Bonuccin, de Donnarumma nagy vetődéssel mentett.

A 80. percben Fiola lőtt balról középre, a berobbanó Ádámot két kézzel ellökte Bastoni, de a bíró nem adott 11-est. Így az olaszok megnyerték a csoportot, de a közönség ünnepelte az eddig remeklő magyar csapatot és a válogatottságtól búcsúzó Szalai Ádámot.

Marco Rossi szövetségi kapitány: „Ilyen meccseken csak úgy lehet nyerni, ha hibátlanul játszunk, míg az ellenfél hibázik. Ma voltak hibáink, és nem volt szerencsénk sem. Büszke vagyok a srácokra.”

Nemzetek Ligája, A-osztály, 3. csoport: Magyarország–Olaszország 0–2 (0–1). Budapest, 67 ezer néző. Magyarország: Gulácsi – Lang, Orbán, Szalai A. – Fiola, Nagy Á. (Styles, 46.), Schäfer, Kerkez (Gazdag, 57.) – Nego (Bolla, 75.), Szoboszlai (Kleinheisler, 85.) – Szalai Á. (Ádám, 75.). Gl.: Raspadori (27.), Dimarco (52.).