Jól küzdöttek a magyar fiúk

Szépen csillogó magyar érmeknek örvendhettünk a Belgrádban megrendezett birkózó-világbajnokságon. A kötöttfogásúak között a 77 kg-ban szereplő Lévai Zoltán érte el a legjobb eredményt.

A döntőben a magyar fiú az olimpiai ezüstérmes kirgiz Akzsol Mahmudov ellen küzdött. Felmérték egymást a felek, kapaszkodtak. Aztán Mahmudov szaltódobást indított, sikeresen (0:4), Lévai Zoltán tusveszélyes helyzetből szabadult.

A kirgiz azonban nem állt meg, még egy négypontost dobott a magyaron, ezzel 2:05 perc alatt kialakította a technikai tust, 8:0-ra győzött.

Így is szépen csillog az ezüstérem Lévai számára, aki világklasszis birkózókon keresztül jutott el a döntőig. Neki viszont épp ezek miatt volt fájó, hogy simán kikapott.

„Legutóbb, Lengyelországban 6:0-ra legyőztem a kirgizt, most egy perc alatt levert. Sokkolt, még fel kell dolgoznom” – mondta a döntő után Lévai Zoltán.

A 87 kg-os Losonczi Dávid a harmadik helyért vívott meccsen a svéd vb-ezüstérmes Alex Kessidis ellen változatos küzdelmet vívott, végül egy gyönyörű levitellel 6:2-re növelte előnyét, és megérdemelten nyert bronzérmet.

A 82 kg-osok között az U23-as világbajnok, felnőtt Eb-harmadik Lévai Tamás nagy meneteléssel jutott el a bronzmérkőzésig, ahol az azeriek olimpiai bronzérmese, a világ- és Európa-bajnok Rafig Huseynov ellen csatázott. A meccs elején a meddő állóharcban az azerit látták aktívabbnak, így ő kapott pontot. A szünet után Lévai kemény harc árán leküldte ellenfelét. Aztán a magyar fiú került a földre, de Lévai visszafogott, és a hátára fordította az azerit. Ezzel 3:1-re győzött, és megkapta a bronzérmet.

Lapzártakor szabadfogásban a 65 kg-osok között Muszukajev Iszmail lett harmadik.