Szépen csillog az ezüstérem

Második helyen végzett a magyar férfi vízilabda-válogatott a horvátországi Splitben megrendezett Európa-bajnokságon.

A mieink a döntőig vezető úton legyőzték a szlovéneket (23-7), a szerbeket (16-7), az izraelieket (23-4), a montenegróiakat (11-8) és a spanyolokat (10-8).

Fiaink a döntőben a házigazdák ellen szálltak vízbe, és óriási küzdelemben szenvedtek egygólos vereséget.

A nagy iramú csatában a horvátok szereztek vezetést, de Zalánki egy és Molnár két gólja révén a mieink 3-3-ra hozták az első negyedet. A második negyedben mindkét csapat jól védekezett, és csak a horvátok tudtak egyszer a kapuba lőni.

A nagyszünet után viszont kiszakadt a gólzsák, a horvátok emberelőnyből kettőre növelték az előnyüket, ekkor Németh végre megtörte a tízperces magyar gólcsendet, majd Manhercz büntetőből egyenlített. Ám ismét jött a hazai válasz, és bár Konarik és Vígvári is betalált, az utolsó játékrészre a horvátok értek oda egygólos előnnyel.

A hátrányt azonban Jansik emberelőnyből szerzett gólja gyorsan eltüntette, de a mieink több helyzetük ellenére sem tudták átvenni a vezetést. A horvátok viszont büntetőből betaláltak. Ekkor jött a dráma: a magyarok 5 méteresét Manhercz elhibázta, míg a túloldalon Kragic újra betalált. Fiaink a kétgólos hátrányból már csak egyet tudtak ledolgozni, így a horvátok győztek, a magyaroknak az ezüstérem jutott.

Varga Zsolt szövetségi kapitány: – Nagyszerű volt a döntő, büszke vagyok a játékosaimra, mert mindent megtettek az Európa-bajnokságon, az elején talán senki sem gondolta volna, hogy eljutunk a fináléig.

Vízilabda Európa-bajnokság, döntő: Horvátország–Magyarország 10–9 (3–3, 1–0, 4–4, 2–2). Magyarország: Vogel – Jansik 2, Manhercz 1, Fekete, Molnár 2, Zalánki 1, Angyal. Csere: Nagy Á., Német 1, Burián, Vigvári Vendel 1, Konarik 1.

A magyar női válogatott az 5. helyet szerezte meg a kontinensviadalon.