Elitben maradtak a mieink

A női jégkorongozók dániai elit világbajnokságán a magyar csapat nagyszerű győzelemmel kezdett. Pedig a németek az első tíz perc után már két góllal vezettek, de a mieink beindultak, és Kiss-Simon két, Seregély és Jókai-Szilágyi egy-egy góljával 4-2-re legyőzték a germánokat.

Legközelebb már nem ment ilyen jól a lányainknak, a kanadai Pat Cortina szövetségi kapitány tanítványai

7-1-es vereséget szenvedtek a csehektől, a mieink becsületgólját Huszák ütötte be emberelőnyből.

A harmadik játéknapon a házigazda dán válogatottat vetette a sors a mieink elé. A két csapat sokáig nem bírt egymással, de a harmadik harmad közepén a dánok beütötték a mérkőzés egyetlen gólját.

Az utolsó csoportmérkőzésen a magyar lányok a svédek ellen Kreisz góljával vezettek, majd az északiak fordítottak, de Kiss-Simon találataival 2-2-re alakítottuk az eredményt. A hosszabbításban nem esett gól, a szétlövést a svédek nyerték.

Sebaj! Kiderült, hogy mieink nemcsak simán bennmaradtak az elitmezőnyben, hanem tovább is jutottak.

A negyeddöntőben lányaink az amerikaiakkal kerültek szembe, és az első harmadban még tartották magukat, az ellenfél csak egy góllal vezetett. A második felvonásban viszont kiszakadt a gólzsák, és a harmad végén már 10-0-ra vezetett az Egyesült Államok. Az utolsó játékrészben a mieink feljavultak, Metzler a becsületgólt is belőtte, így 12-1 lett a vége.

A magyar lányok az 5-8. helyért folytatták a küzdelmeket. A finnek az első harmadban vezetést szereztek, de a második felvonásban a mieink Metzler és Huszák góljaival fordítottak. A harmadik játékrészben egyenlítettek északi rokonaink, majd a hosszabbításban a finnek beütötték a 3-2-es győzelmüket érő góljukat.

A magyar lányok a 8. helyen zártak, és legközelebb is a világelitben láthatjuk őket.