Egy, csak egy csapatunk maradt talpon

Folytatódtak a csatározások az európai kupaküzdelmekben. Az Európa-konferencialiga utolsó selejtezőjében a Fehérvár a 2-1-es kölni győzelme után bizakodva várta a visszavágót, de most a németek léptek fel támadólag. A 10. percben szöglet után Hübers 4 m-ről fejelt a léc alá (0-1).

A szünet után jött az újabb hideg zuhany. A 46. percben szöglet után a magára hagyott Szkiri az ötös bal csücskéről a jobb felső sarokba lőtt (0-2).

A 62. percben felcsillant a remény: Zivzivadze az ötösről becsúszva lőtt kapura, de Schwäbe bravúrosan, lábbal védett. A végén újra jöttek a németek. A 93. percben Schindler 7 m-ről fejelt a kapuba (0-3). Így a kölniek jutottak a csoportkörbe.

Európa-konferencialiga: Fehérvár–1. FC Köln 0–3 (0–1). Fehérvár: Kovács – Nego, Larsen, Stopira, Sabanov (Lednev, 82.), Hangya (Heister, 46.) – Funsho (Kodro, 63.), Pinto (Bumba, 63.), Fiola, Dárdai – Zivzivadze. Gl.: Hübers (10.), Szkiri (46.), Schindler (93.). Továbbjutott a Köln, 4–2-es összesítéssel.

*

Az Európa-liga utolsó selejtezőjében a Ferencváros a hazai 4-0-ás győzelem után érkezett az ír Shamrock Rovers otthonába. Dublin-ban keveset láttunk a labdarúgás szépségeiből.

Az FTC ritkán talált rést a masszív hazai védelmen. A 45. percben R. Mmaee fejelt kapura, de a hazai kapus nagyot védett. A szünet előbb Bogdán védett nagyot egy szabadrúgás után.

A túloldalon ismét R. Mmaee hagyott ki helyzetet, de aztán jöttek az írek: a 89. percben egy szöglet után Lyons az ötösről a kapu közepébe fejelte labdát (1-0).

Így is az FTC jutott az Európa-liga csoportkörébe, ahol a szerb Crvena Zvezda, a francia Monaco és a török Trabzonspor csapatával találkozik.

Európa-liga, playoff: Shamrock Rovers-Ferencváros 1-0 (0-0). FTC: Bogdán – Wingo, Knoester, Kovacevic, Civic – Laido-uni, Esiti (Vécsei, 57.) – Auzqui (Marquinhos, 57.), Tokmac (Mercier, 71.), Traoré (Lisztes, 79.) – R. Mmaee (Boli, 71.). Gl.: Lyons (89.). Továbbjutott: FTC, 4-1-es összesítéssel.