Fényesen csillogó magyar érmek

Rómában zajlik a vizes sportok Európa-bajnoksága. A mieink számára jól indultak a versenyek, hiszen a magyar férfi 4×200 m-es gyorsváltó – Németh Nándor, Márton Richárd, Holló Balázs és Milák Kristóf – 7:05.38 mp-es idővel nyerte meg a magyar úszósport történetének 100. Eb-aranyérmét.

„Ez az első nagy eredményünk, nemsokára itt az olimpia, ahol dobbanthatunk. Az elején sikerült jól indítanunk, a végére pedig bedobtunk egy torpedót a vízbe” – utalt Milák Kristófra Németh Nándor.

Milák egyéniben sem vette vissza a sebességét: 100 m pillangón biztosan hagyta maga mögött az ellenfeleit, és aranyat nyert.

Meglepetés született a női 400 m vegyesúszásban, ahol Hosszú Katinka a fő számában még a döntőbe sem jutott. Vigasztalt bennünket, hogy a győzelmet Mihályvári-Farkas Viktória szerezte meg 4:37.56 m-es idejével, és a második helyen is Jakabos Zsuzsanna végzett.

„Reménykedtem az aranyban, mert az enyém volt a legjobb idő délelőtt. Kint vagyok a bőrömből, legszívesebben táncolnék egyet, csak nagyon elfáradtam” – mondta az aranyérmes.

A férfiak 400 m-es vegyes-úszó számában Verrasztó Dávid a dobogó második fokára állhatott fel. 200 m háton Kovács Benedek szerzett ezüstérmet, mint ahogyan a 4×100-as férfi gyorsváltónk – Németh Nándor, Szabó Szebasztián, Mészáros Dániel, Milák Kristóf – is beezüstözte a szereplését.

Szintén másodikként ért célba Milák Kristóf a 100 m gyorson, ahol világcsúccsal nyert a román David Popovici, míg a magyar fiú az országos rekordot döntötte meg.

A magyar női 4×200 m-es gyorsváltó – Pádár Nikolett, Hosszú Katinka, Késely Ajna, Ábrahám Lilla – 7:55.73 mp-el a harmadik helyen ért célba. Szintén bronzéremnek örülhetett Molnár Dóra a 200 m hátúszás végén.