Döntetlennel kezdett a Fradi

Nem tartott sokáig a nyári szünet a labdarúgóknak: a Ferencváros máris megkezdte menetelését a Bajnokok Ligája selejtezőjében. Az 1. fordulóban a zöld-fehérek a kazah bajnok otthonában, Kosztanajban léptek pályára.

A Fradi az első félidőben nem vállalt sok kockázatot, de így is a hazaiak előtt adódtak gólhelyzetek: előbb Vécseinek kellett nagyot mentenie a bal kapufa elől, majd Kovacevic tette bele fejét egy erős lövésbe, úgy, hogy ápolásra is szorult.

Ha a hazaiak labdához jutottak, lendületesen próbáltak támadni. Lassanként a mieink is magukhoz tértek, előbb Boli, majd Zachariassen előtt adódtak gólszerzési lehetőségek, de ők sem tudtak betalálni.

Így a mérkőző felek – egy tömegjelenet, ideges lökdösődés után – gól nélküli döntetlennel vonultak pihenőre.

A szünet után sem sokat változott a játék képe, mindkét csapat derekasan küzdött, de a labdarúgás klasszikus szépségeiből vajmi keveset láthatott a tízezernyi érdeklődő.

A Fradi ugyan többet birtokolta a labdát, de a meddő mezőnyfölény semmit sem ért – legfeljebb annyit, hogy addig sem az ő kapujuknál pattogott a labda.

A találkozó hajrájára leült a mérkőzés, a kazahok fáradni látszottak. Az esélyesebb magyar bajnok viszont nem sokat tett a győzelemért, ugyanakkor a 0-0-ás eredményt nem fenyegette veszély.

Az Üllői úti visszavágón, július 13-án a hazai szurkolók előtt talán könnyebb lesz eldönteni a továbbjutást.

Sztanyiszlav Csercseszov, az FTC edzője: – Küzdelmes mérkőzés volt, de erre is készültünk. Nehéz volt hatékonyan játszani, de megtettük, amit lehetett.

BL-selejtező: Tobol Kosztanaj–Ferencváros 0–0. FTC: Dibusz – Botka (Win-go, 77.), S. Mmaee, Kovacevic, Civic – Laidouni, Zachariassen (Marquinhos, 62.), Vécsei (Esiti, 51.) – Tokmac, Boli (Bassey, 62.), Traoré.