Újabb szép érmek a magyaroknak

A budapesti vízilabda-világbajnokságon a magyar fiúk korai kudarca után – akik már a legjobb nyolc között veszítettek az olaszok ellen – minden szem a lányainkra szegeződött, és ők remek meneteléssel be is jutottak a döntőbe… No, de ne szaladjunk ennyire előre!

A magyar női csapat a csoportmérkőzések során 35-4-re verte Kolumbiát, 10-9-re kikapott Olaszországtól, majd Keszthelyi-Nagy Rita vezérletével 11-7-re verte Kanadát.

A negyeddöntőért vívott rájátszáson Bíró Attila szövetségi kapitány tanítványai 23-6-ra hengerelték le Argentínát, majd a legjobb négy közé jutásért 7-6-ra győzték le Ausztráliát.

Az elődöntőben a mieink rendkívül kiélezett csatában ezúttal Leimeter Dóra csillogó játékával és a többiek nagyszerű, harcos produkciójával 13-12-re múlták felül Hollandiát.

Így jutottak be a magyar lányok a döntőbe, ahol a toronymagas esélyes amerikaiakkal csaptak össze a margitszigeti Hajós Alfréd uszoda hatezer fős, lelkes szurkolóserege előtt.

A döntő első gólját Gurisatti Gréta lőtte egy nagyszerű befordulás után, a mieink jól védekeztek, az amerikaiak alig-alig jutottak lövéshez, de aztán a háromszoros címvédő Maddie Musselman góljaival 2-1-re fordított az első negyed végére.

A folytatásban Keszthelyi-Nagy Rita egyenlített, ám Musselman harmadszor is vezetéshez juttatta az amerikaiakat, de aztán Gurisatti egalizált. De Maggie Steffens gondoskodott arról, hogy a vendégek menjenek 4-3-as vezetéssel félidőre.

A játékrészben negyedben rákapcsoltak az amerikaiak, csapatunk visszaesett.

Az utolsó negyedben az amerikaiak Neushl révén 8-4-re növelték az előnyüket, ám ekkor a magyar lányok nagy hajrába kezdtek, Máté, Keszthelyi-Nagy és Szilágyi góljaival feljöttek 8-7-re, de Musselman egy újabb büntetővel beállította a 9-7-es amerikai győzelmet.

Bíró Attila: – Köszönöm a lányoknak, mert tényleg mindent kiadtak magukból. Kicsivel több szerencsére és némi dörzsöltségre lett volna még szükségünk a győzelemhez.

Világbajnoki döntő: Egyesült Államok–Magyarország 9–7 (2–1, 2–2, 3–1, 2–3). Magyarország: Magyari – Szilágyi 1, Keszthelyi-Nagy 2, Máté 1, Parkes, Gurisatti 3, Vályi. Csere: Rybanska, Faragó, Garda, Leimeter, Mahieu.

Az amerikaiak legjobb góllövői: Musselman 5, Neushul 3.

*

A nyílt vízi úszásban a férfiak 25 km-es egyéni távján Gálicz Péter nagyszerű versenyzéssel nyert bronzérmet. Az embert próbáló, ötórás úszás után az M4 Sportnak adott nyilatkozatában hitetlenkedett: nem gondolta volna, hogy dobogóra állhat.

A magyarok így öt éremmel zárták a vizes világbajnokságot: az úszó Milák Kristóf a Duna Arénában 100 és 200 m pillangón diadalmaskodott, a nyílt vízi úszóknál a váltó második, Gálicz Péter pedig 25 km-en harmadik volt.

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd