Csodálatos magyar diadal Angliában

Rég nem látott, parádés győzelmet aratott a magyar labdarúgó-válogatott Wolverhamptonban az angol nemzeti csapat felett. A mieink bátor játékkal, helyenként tetszetős focival és oktatófilmbe illő gólokkal ütötték ki saját pályáján a világklasszis játékosokkal teletűzdelt briteket a Nemzetek Ligája A-osztályában.

Nem akartunk hinni a szemünknek, a magyar legénység már a találkozó elejétől kezdve látványosan adogatott, és hiába támadtak az angolok, a mieink szervezetten védekeztek. Mi több, negyedóra után megkezdődött a csoda!

A 16. percben Szoboszlai bal oldalról a kapu elé ívelt szabadrúgását Stones éppen Sallai elé fejelte, aki 6 m-ről lőtt, és a labda az angol kapus karját érintve a jobb sarokba vágódott (0-1).

A gól után rohamoztak az angolok, de képtelenek voltak áttörni a magyar betonfalat. Néha a mieink is előrelendültek, egy bal oldali szabadrúgásból Szoboszlai kapura csavart, de James a gólvonalról kifejelte a labdát.

A félidő hajrájában veszélyesen támadtak az angolok, de a legnagyobb „helyzetük” az volt, amikor Orbán a saját kapuja felé fejelte a labdát, de Dibusz hárított.

A szünet után még inkább rákapcsoltak az angolok, de a magyar védelem továbbra is jól állta a sarat. Mi több: jött az újabb csoda!

A 70. percben Ádám tört előre harcosan a jobb oldalon, majd a középen érkező Sallai elé tálalt, aki a vetődő Ramsdale mellett laposan a kapu közepébe bombázott (0-2).

Az angolok kissé megzavarodtak, de aztán tovább támadtak, Kane fejese a felső lécre pattant. A mieink viszont remekül használták ki az előrerohanó angolok hátvédsorában nyíló réseket.

A 80. percben Nego fejelt kapura, a védőkről levágódó labdát Ádám készítette le a 16-os bal oldalánál érkező Nagy Zsoltnak, aki futtából a rövid alsó sarokba lőtte a labdát (0-3).

A magyar csapat szépen, felszabadultan játszott, az angol közönség őrjöngött, a három oroszlános játékosok pedig egyre nehezebben viselték el a megaláztatásokat. A 82. percben a durván könyöklő Stonest ki is állította a játékvezető.

A létszámfölénybe kerülő magyar legénység most már cifrázta a játékot. Sőt, a hajrában a mieink meg is adták a kegyelemdöfést a hazaiaknak.

A 89. percben Ádám indításával Gazdag lépett ki a védők közül, majd a kifutó és vetődő Ramsdale fölött elegánsan a hálóba perdítette a játékszert (0-4).

A mérkőzés után a magyar csapat és az örömmámorban úszó vendégszurkolók együtt örültek a régóta áhított diadalnak. A mieink az 1953-as Évszázad Mérkőzése után nyertek most újra Angliában.

A két gólt lövő Sallai Roland: – Nagyon nagy dolog amit elértünk. Senki nem gondolta volna, hogy itt négyet rúgunk. Külön öröm, hogy lehetett látni, honnan hova jutottunk. Mindenki az utolsó erejét is bevetette. Boldog vagyok, ez volt ez első duplám a válogatottban, de remélem, lesz még többre is lehetőségem.

Marco Rossi szövetségi kapitány: – Még a legszebb álmainkban sem számítottunk ilyen remek eredményre. A mérkőzés első percétől kezdve együtt harcoltak és összetartottak a játékosaink. Ez egy valódi csapat, és örülök, hogy sikerült ezt a szép eredményt elérni, amely most bekerül a magyar labdarúgás történelmébe.

Nemzetek Ligája, A-osztály, 3. csoport: Anglia–Magyarország 0–4 (0–1). Wolverhampton,30 ezer néző. Magyarország: Dibusz – Lang, Orbán, Szalai A. – Fiola, Styles (Nagy Á., 56.), Schäfer, Nagy Zs. – Sallai (Nego, 78.), Szoboszlai (Gazdag, 56.) – Szalai Á. (Ádám, 68.). Gl.: Sallai (16., 70.), Nagy Zs. (80.), Gazdag (89.). Kiállítva: Stones (82.).