Remekül helytáll a magyar legénység

Javában zajlanak a Nemzetek Ligája küzdelmei. A sorozat élvonalában az angolok bravúros 1-0-ás budapesti legyőzése után nem sokat pihenhetett a magyar válogatott, hiszen három nappal később már Olaszországban kellett fellépnie.

Tisztes vereség Itáliában

Cesenában olasz támadásokkal kezdődött a találkozó, a taljánok a két szélen rohamoztak, és a beadásaik állandó veszélyt jelentettek a mieink kapujára. A túloldalon Sallai célozta meg az olasz kaput, de Donnarumma vetődve védett.

Az azzuri fölény a 31. percben érett góllá: Barella 18 m-ről a jobb felső sarokba bombázta a labdát (1-0).

A folytatásban az olaszok több helyzetet is elpuskáztak, de a 45. percben Politano jobb oldali beadása után Pellegrini 10 méterről helyezte a labdát a hálóba (2-0).

A szünet után a mieink többször is előre indultak, de amikor a védelmünk fellazult, a hazaiak lerohanták a csapatunkat. Az egyik ilyen gyors támadás végén Politano szinte szétlőtte a felső kapufát…

A kisebb sokk után a mieink támadtak, és – jól tették! A 61. percben Fiola jobb oldali éles beadását a menteni akaró Mancini becsúszva saját kapujának bal sarkába vágta (öngól, 2-1).

A folytatásban az olaszok már a biztonságra törekedtek, mind többször mentek előre a magyarok, Sallai veszélyes lövését Donnarumma a léc alól tolta ki a kapu fölé. A hajrában Locatelli labdáját Dibusz védte bravúrral.

Olaszország–Magyarország 2–1 (2–0). Cesena, 22 ezer néző. Magyarország: Dibusz – Lang, Orbán, Szalai A. – Nego (Fiola, 58.), Nagy Á. (Styles, 58.), Schäfer (Vancsa, 87.), Nagy Zs. (Bolla, 81.) – Sallai, Szoboszlai – Szalai Á. (Ádám, 87.). Gl.: Barella (31.), Pellegrini (45.), ill. Mancini (öngól, 61.).

Értékes döntetlen a németekkel

Legközelebb a budapesti Puskás Arénában 67 ezer lelkes szurkoló biztatta a magyar legénységet a német válogatott ellen. A mieink nagy lendülettel kezdtek, és meg is lepték a vendégeket.

Az 5. percben Fiola adta be jobbról a labdát, az ötösről Sallai kapura fejelt, de Neuer hárított, a kipattanó labdát viszont Nagy Zs. 6 m-ről a léc alá bombázta (1-0).

Hatalmas hangrobbanás kísérte a magyar vezető gólt a stadionban, de a németek gyorsan válaszoltak.

A 9. percben a bal oldalról Schlotterbeck ívelte előre a labdát, amellyel Hofmann középen kilépett, a kifutó Gulácsi mellett is elvitte a labdát, és balról, 6 méterről az üres kapuba gurított (1-1).

Ezután egyenlő ellenfelek küzdelmét láthatta a publikum, a magyar fiúk rettenthetetlenül küzdöttek. Fiola és Sallai többször is lendületesen indult a kapu felé, de a vendégek a magyar származású Süle vezérletével feltartóztatták őket.

Az első félidő hajrájában beleerősítettek a németek, de Werner balösszekötő helyéről meglőtt bombája elzúgott a hosszú sarok mellett. A túloldalon Nagy Zs. bal oldali beadása után Fiola jobbról, éles szögből, kapásból célozta meg a kaput, de Neuer bravúrosan, lábbal védett.

A szünet után a vendégek birtokolták többet a labdát, a 72. percben hatalmas német helyzetet láthattunk: Hofmann egyedül törhetett kapura, de nem lőtt, hanem Wernert próbálta megjátszani, és Orbán szögletre mentett.

Kisvártatva a magyar gárda szerezhetett volna vezetést, Szoboszlai bal oldali beadása után Ádám 7 méterről, tiszta helyzetből Neuer kezébe fejelte a labdát.

Felbátorodtak a mieink, a 81. percben Gazdag 20 méterről célozta meg a kaput, de a léc alá tartó labdát Neuer fölé tolta. A szöglet után Nego kanyarított középre, Ádám újabb közeli fejesét azonban ismét védte Neuer.

A hátralévő időben a németek nyomtak, de a magyarok hatalmas lelkesedéssel verték vissza a vendégek támadásait, és kiharcolták az értékes döntetlent.

Magyarország–Németország 1–1 (1–1). Budapest, Puskás Aréna, 67 ezer néző. Magyarország: Gulácsi – Lang, Orbán, Szalai A. – Fiola, Nagy Á., Styles (Vécsei, 86.), Nagy Zs. (Nego, 69.) – Sallai (Gazdag, 76.), Szoboszlai – Szalai Á. (Ádám, 69.). Gl.: Nagy Zs. (6.), ill. Hofmann (9.)

A csoport állása: 1. Olaszország 5 pont, 2. Magyarország 4, 3. Németország 3, 4. Anglia 2 pont.