Újra a világelitben a magyarok

Örömmámorban úsznak a jégkorong hazai hívei, mert a magyar válogatott újra feljutott a sportág világelitjébe, ugyanis a napokban, a Szlovéniában megrendezett divízió 1/A-világbajnokságon a mieink a házigazdák mögött a második helyen végeztek.

A magyar fiúk kezdetként a dél-koreaiak ellen a középső harmadban hét perc alatt mesterhármasig jutó Erdély vezérletével simán győztek. A mieink Fejes és Sofron góljaival már az első harmadban két góllal vezettek. Ezután jött Erdély parádéja, majd az utolsó harmadban már „pihentek” a fiúk.

Magyarország–Dél-Korea 5–1 (2–0, 3–0, 0–1). Gl.: Erdély (3), Fejes, Sofron, ill. Kim Sz.

*

A litvánok ellen még az első perc sem pergett le, amikor Sebők jobbról kilőtte a hosszú alsó sarkot. A második játékrészben büntetőt kaptak a mieink, és Hári János – „névrokonától” eltérően – nem csak szövegelt, hanem a hálóba helyezte a második gólt.

A litvánok szívósan küzdöttek, egy buli után Alisauskas könyörtelenül kilőtte a jobb sarkot. A meccs végén ostromoltak a baltiak, de Rajna mindent kivédett.

Magyarország–Litvánia 2–0 (1–0, 1–1, 0–0). Gl.: Sebők, Hári, ill. Alisauskas.

*

Rosszul kezdődött a szlovének elleni csata: fél perc telt el, amikor Jeglic a bal sarokba bombázott. A mieink nem adták fel, Erdély a kapuba pöccintette az egyenlítő gólunkat. A második harmadban Sabolic, majd Pance hat másodperc alatt két gólt berámolt.

Innen már nem volt visszaút. Sőt, a hajrában Saboljic, majd Ograjensek kilenc másodperc alatt vert be újabb kettőt…

Szlovénia–Magyarország 5–1 (1–1, 2–0, 2–0). Gl.: Jaglic, Sabolic, Pance, Sabolic, Ograjensek, ill. Erdély.

*

A Románia elleni találkozó előtt már biztos volt, hogy a magyarok feljutnak az elitligába, így a 11(!) székely magyar fiúval felálló keleti szomszéd ellen nem erőltették meg magukat a fiúk. Nagy G. és Magosi így is kétgólos előnyt szerzett, de aztán az ellenfél Gliga és Ferencz-Csibi találataival egyenlített. Ekkor a mieink megrázták magukat, és Kulmala, majd Sofron újra kettőre növelte a magyar előnyt.

Magyarország–Románia 4–2 (2–0, 1–2, 1–0). Gl.: Nagy G., Magosi, Kulmala, Sofron, ill. Gliga, Ferencz-Csibi.