Két csapatunk jutott a negyeddöntőbe

Folytatódtak a küzdelmek a kézilabda Bajnokok Ligájában.

A férfiaknál a Veszprém a negyeddöntőbe jutásért az északmacedón Vardar ellen Szkopjéban nyögvenyelősen kezdett, de az első játékrész végén már 15-11-re vezetett. A szünet után lendültek bele igazán a mieink: Nilsson és Nenadics szórta a gólokat, így a fiaink nyolcgólos győzelmet arattak.

Férfi BL: Vardar Szkopje-Telekom Veszprém 22–30 (11–15). A Veszprém legjobb dobói: Nilsson 8, Nenadics 6.

Az előny birtokában a veszprémi visszavágót lazára vették a házigazdák. A magyar bajnok az első félidőben végig vezetve, 18-13-as vezetéssel ment szünetre. A második félidőben a mieink Jahija és Nilsson révén továbbra és termelték a gólokat, de a hajrában a szkopjeiek kiegyenlítettek. Így is a Vesz-

prém jutott tovább, ahol a dán Aalborggal találkoznak.

Férfi BL: Veszprém-Szkopje 31–31 (18–13). A Veszprém legjobb dobói: Jahija 7, Nilsson 5, Máté 4, Nenadics 4.

*

A Szeged a német Flensburg otthonában az első negyedórát előnyben játszotta végig, de a szünetre már a hazaiak mentek 14-10-es vezetéssel. Ezután a Szeged Garciandía és Martins vezérletével többször is feljött, de a döntő pillanatokban megremegtek a kezek.

Férfi BL: SG Flensburg –Pick Szeged 25–21 (14–10). A Szeged legjobb dobói: Garciandía 5, Martins 3, Bombac 3, Tönnesen 3.

A visszavágón hét és félezren szurkoltak a hazaiaknak, de eleinte a németek vezettek, és 18-17-es előnynyel mehettek szünetre. A folytatásban minden erejét beleadta a Szeged, amely Frimmel és Gaber vezérletével az 52. percben már 33-30-ra vezetett, ám a hajrában a németek feljöttek, a Tisza-partiak csak egy góllal nyertek, amely nem volt elég…

Férfi BL: Szeged-Flensburg 36–35 (17–18). A Szeged legjobb dobói: Frimmel 6, Gaber 5, Rosta 4, Radivojevics 4.

*

A nőknél is a negyeddöntőbe jutásért, a Ferencváros a Krim Ljubljana otthonában sokáig jól tartotta magát. A szünet után a szlovének rákapcsoltak, főleg a 13 gólig jutó Gros volt ellenállhatatlan, így a hazaiak a 33-26-os győzelmet arattak.

Női BL: Krim Ljubljana-FTC-Rail Cargo Hungaria 33-26 (15-14). Az FTC legjobb dobói: Malestein 7, Bölk 6, Márton 5, Edwige 4.

A visszavágón a Fradi lányai hamar előnyt szereztek, de az első játékrész végén a szlovének vezettek 10-8-ra. A szünet után a mieink lelkesen küzdöttek, főleg a tíz gólig jutó Klujber jeleskedett. A Fradi négy góllal nyert, de ez kevés volt az üdvösséghez.

Női BL: Ferencváros-Ljubljana 26-22 (8-10). Az FTC legjobb dobói: Klujber 10, Márton 4, Malestein 4.

*

A Győri Audi ETO lányai nagy fölénnyel nyerték a csoportjukat, így azonnal a negyeddöntőbe jutottak, ahol a francia Brest Bretagne lesz az ellenfelük.