Csodálatos soproni lányok!

Sporttörténelmi sikert aratott a Sopron Basket női kosárlabdacsapata, amely az isztambuli döntőben a hazai Fenerbahce elleni győzelemmel megnyerte az Euroligát.

A tízezernyi fanatikus török szurkoló hangorkánjában is kezdettől a mieink uralták a játékot, Fegyverneky Zsófia hárompontos dobásával már 7-0-ra vezettek, majd 12-0 is állt a soproniak javára, akik – remekül védekezve – az első negyedet 16-6-os előnnyel zárták.

A folytatásban rákapcsoltak a világsztárokkal teletűzdelt törökök, és kissé a nyakunkra jöttek, de aztán Brooks újabb triplájával sikerült tízpontosra visszaállítani a különbséget, így a csapatok 29-19-es soproni vezetéssel tértek nagyszünetre.

A folytatásban ránk ijesztettek a törökök, a 25. percben már csak 32-31-et mutatott a tábla, de a mieink újra erőre kaptak, Határ és Willams támadásban és védekezésben is egymást múlták felül, és a harmadik harmad után 45-38-ra vezettek a soproniak.

Őrületes izgalmakkal telt az utolsó tíz perc, a mieink szinte emberfeletti erővel védekeztek, és támadásban a lélektani pillanatokban rendre be tudtak találni a kosárba. A hazaiak Sabslly látványos triplájával három pontra feljöttek, és így léptek a csapatok az utolsó percbe.

Az isztambuliak az egyenlítésért támadtak, de nem sikerült nekik. Aztán a végén még megrázták magukat a soproniak, és öt ponttal, 60-55-re győztek.

Az álomszerű 40 perc után a soproniak vehették birtokba a trófeát. A Sopron Basket az első magyar kosárlabdacsapat, amely megnyerte a sportág legrangosabb európai kupasorozatát.

Gáspár Dávid edző: – Idejöttünk Isztambulba, és megnyertük az Euroligát – rengeteget dolgoztunk ezért! A győzelem volt a célunk, és most valahogy fel kell fognunk, hogy el is értük, amire vágytunk. Hihetetlen, amit érzek. Hatvan pont alatt tartottuk a Fenert, használtuk a fegyverünket, ami három éve segít minket, a védekezésünket.

Euroliga, döntő: Sopron Basket–Fenerbahce 60–55 (16–6, 13–13, 16–19, 15–17). A soproniak legjobb dobói: Willians 16/3, Fegyverneky 12/3, January 11/3, Határ 10.