Szépen csillog a négy arany

Tovább folytatta remeklését a kétszeres téli olimpiai bajnok Liu Shaoang, aki a rövidpályás gyorskorcsolyázók montreali világbajnokságán négy aranyérmet szerzett.

A magyarok klasszisa 1500 m-en futamgyőztesként jutott a döntőbe, ahol nyugodtan korcsolyázott a mezőnyben, majd három körrel a vége előtt indult el, és mindenkit könnyedén maga mögött hagyott, így a kanadai Pascal Diont is, aki a második helyen végzett.

Ezután Liu Shaoang 500 m-en megvédte világbajnoki címét, a fináléban az sem zavarta, hogy a második helyről kellett rajtolnia, magától értetődően lépett fel az élre már a második körben, és onnan esélyt sem adott az ellenfeleinek.

De a kiváló sportoló is tudja: három a magyar igazság! Ezért Liu Shaoang az 1000 m-es egyéni táv versenyét is megnyerte, és ráadásként az összetett világbajnoki címet is megszerezte.

A sportág történetében ez volt az első alkalom, hogy magyar versenyző meg tudta védeni vb-aranyát, illetve az is először fordult elő, hogy magyar sportoló négy egyéni számban is aranyérmet szerezzen ugyanazon a vb-n.

Liu Shaoang így összesen pályafutása hatodik vb-aranyát gyűjtötte be.