Győzelem a zöld szigeten

Az északírek otthonában óvatosan kezdtek a mieink, így sokáig nem is tudták veszélyeztetni a hazai kaput. A szigetlakók a 10. percben ránk is ijesztettek: Davis a jobbösszekötő helyéről külsővel megcsavart labdája a jobb kapufáról vágódott ki.

Az első magyar kapura lövésre több mint félórát kellett várni, de Sallai lapos labdáját a kapus kivédte. A félidő hajrájában McGinn 11 m-ről célozta meg a kapu jobb oldalát, de Dibusz parádésan védett.

Szünet után a hazaiak léptek fel támadólag, de aztán a fiaink rákapcsoltak, és hibázásra kényszerítették az északíreket.

Az 56. percben McGinn rövid hazaadására Sallai és a hazai kapus rohant rá, a magyar csatár volt a gyorsabb, a 16-osnál elpöckölte a labdát a portás elől, majd jobbról higgadtan gurított az üres kapuba (0-1).

Egyre jobban játszott a magyar csapat, és biztosan őrizte az előnyét. A hajrában viszont Marco Rossi szövetségi kapitány lecserélgette a legjobb játékosainkat, és a hazaiak fölénybe kerültek.

Hevesen támadtak az északírek, a mieink teljesen beszorultak, de Dibusz kapus remekelt: előbb Saville, majd Hume közeli fejesét védte bravúrral, majd a 92. percben Charles 6 m-ről meglőtt, jobb sarokba tartó labdáját is hárította. Így a magyar csapat kicsikarta a győzelmet.

Marco Rossi: – Az első 80 percben kezünkben tartottuk a találkozót, az utolsó 10 percben beszorultunk, és Dibusz védéseinek köszönhettük, hogy nem kaptunk gólt. A futballban viszont egyetlen dolog számít: a győzelem.

Barátságos mérkőzés: Észak-Írország–Magyarország 0–1 (0–0). Belfast, 18 ezer néző. Magyarország: Dibusz – Lang (Kecskés, 81.), Orbán, Fiola – Nego (Bolla, 81.), Schäfer, Styles (Vécsei, 81.), Nagy Zs. – Sallai (Gazdag, 72.), Szalai (Ádám, 72.), Szoboszlai (Nagy Á., 65.).