Újra hódított az „Öreg Hölgy”

A leghíresebb és legnépszerűbb olasz csapat, a Juventus vendégjátékával első ízben vívtak Bajnokok Ligája-mérkőzést a budapesti új Puskás-stadionban, ahová a világjárvány miatt csak minden harmadik székre ülhettek szurkolók.

Az  „Öreg Hölgy” néven ismert sztárcsapat ellen a Ferencváros védekezésre rendezkedett be, Szerhij Rebrov edző még csatárt sem állított be a csapatba. Ennek ellenére a kezdettől fogva rohamozó vendégek gyorsan vezetést szereztek.

A 7. percben Cuadrado jobb oldali lapos beadását Morata közvetlen közelről helyezte a kapu közepébe (0-1).

A Juventus a folytatásban is uralta a játékot, a csúszós pályán a hazaiak szinte csak arra törekedtek, hogy a világ egyik legjobb csatárát, Ronaldót és társait megakadályozzák az újabb gólszerzésben.

Néha azért a Fradi is előrelendült, de a 26. percben Zubkov mellé lőtte a labdát. Kisvártatva viszont Ronaldo gurítását Blazic becsúszva mentette a gólvonal elől.

A zöld-fehérek továbbra is ritkán lépték át a felezővonalat. Ha el is jutott a játékszer a támadó középpályásokhoz, ők már nem tudták előre továbbítani a játékszert – mert ott nem volt senki. Ezért a mieink hátrafelé passzolgattak…

A 61. percben növelte is előnyét a Juventus: Ronaldo átadását Morata 15 m-ről félmagasan a bal sarokba vágta (0-2).

A folytatásban sem sokat változott a játék képe, és az elfáradó Fradi-védelem hibázott. A 72. percben Blazic jobbról rosszul adott haza Dibusznak, aki lábbal nem tudta levenni a labdát, és Dybala az ötösről gurított a hálóba (0-3.)

Ezzel még nem ittuk ki fenékig a keserű poharat. A 81. percben Dibusz lábbal ügyetlenül Dybalánoz paszszolt, aki az ötös jobb sarkától kapura lőtt, és Dvali csak a felső lécre tudott menteni, ahonnan a labda a hálóba pattant (0-4).

Az FTC a végén kitámadt. A 90. percben Boli 10 m-ről leadott lövését a kapus lábbal védte, de a kipattanó labdát a csatár az ötösről a bal sarokba helyezte (1-4).

Így legalább a becsületgólt megszerezte a Fradi.

Szerhij Rebrov edző: „Nem ezt érdemeltük volna. Jól dolgoztunk, főleg az első félidőben. Ismét az utolsó két góllal vagyok elégedetlen. Adok egy alapstratégiát a csapatnak, de azt nem én mondom, hogy folyamatosan passzoljanak vissza a kapusunknak. A játékosaink fáradtak, a Juventus jó csapat, csak emiatt a két gól miatt vagyok bosszús.”

Bajnokok Ligája, G-csoport: Ferencváros – Juventus 1-4 (0 -1). Puskás-stadion, 20 ezer néző. FTC: Dibusz – Lovren-csics, Blazic, Dvali, Botka (Heister, 69.) – Somalia, Sigér, Haratin – Zubkov, Isael (Mák, 73.), Tokmac (Boli, 73). Gl.: Boli (90.), ill. Morata (7., 60.), Dybala (73., 81.).

A csoport másik mérkőzésén: Barcelona-Dínamo Kijev 2-1.

A G-csoport állása:

1. Barcelona             3     3            –             –             9-2         9
  2. Juventus               3     2            –              1            6-3        6
  3. Kijev                      3      –            1             2            3-6         1
  4. FTC                        3      –            1             2            4-11        1