Messi és csapata felülkerekedett

A világ egyik legjobb csapatának otthonában, Barcelonában kezdte meg a szereplését a Bajnokok Ligája csoportkörében a Ferencváros labdarúgócsapata. A nézők nélküli mérkőzésen a zöld-fehérek jól kezdtek, a 11. percben Tokmac a bal felső sarokba vágta a labdát, de a játékvezető les címén nem adta meg a gólt.

A 21. percben szép ferencvárosi támadás végén Tokmac átadása után Isael az ötös jobb oldali sarkáról bombázott a rövid oldali kapufára.

Észbe kaptak a katalánok, átvették az irányítást. A 27. percben Messi középen több csellel megindult, de a 16-oson belül  Kovacevic buktatta. A 11-est a sértett a bal alsó sarokba vágta (1-0).

Támadtak a hazaiak, de a Fradi is mutatott be néhány szép megoldást. A 36. percben Fati 7 m-ről célozta meg a bal alsó sarkot, de a magyar kapus remek mozdulattal kispárgázta a labdát.

Öt perccel később a 17 éves csatár már nem kegyelmezett: az ötös bal oldali csücskétől kilőtte a hosszú sarkot (2-0).

A szünet után a Barcelona támadott. Az 52. percben Messi indítása után Coutinho 17 m-ről a jobb alsó sarokba lőtte a labdát (3-0).

A Ferencváros azonban nem adta fel, szép támadásokat is vezetett. A 69. percben Tokmac tört be a 16-oson belülre, ahol Piqué buktatta. A hazai védőt kiállították, a 11-est Haratin a bal alsó sarokba helyezte (3-1).

Az emberelőnyben játszó Fradi a hajrában megpróbált támadni, de közben kinyílt a védelme.  A 82. percben Dembélé viharzott el a jobb oldalon, középre gurított, és Pedri – aki 17 évesen még a bajuszát sem pedri – 11 m-ről a jobb alsó sarokba helyezte a labdát, amelyet Dibusz csak érinteni tudott (4-1).

De ezzel még nem volt vége. A 89. percben Messi átadását Dembélé 9 m-ről a bal felső sarokba zúdította (5-1).

A világklasszis Barca ellen a Fradi a meccs nagy részében jól játszott, de a végére kidomborodott a tudáskülönbség.

Szerhij Rebrov edző: „Az első húsz percben adódtak lehetőségek, aztán megszerezte a vezetést a Barcelona. Próbáltuk letámadni az ellenfelet, de az egyéni kvalitások miatt fölénk kerekedtek. A meccs végére elfáradtunk, csalódást jelentett a hajrában kapott két gól”.

Bajnokok Ligája, csoportkör: FC Barcelona-Ferencváros 5-1 (2-0). Barcelona, v.: Schärer (svájci). FTC: Dibusz – Botka, Blazic, Kovacevic, Civic (Heister 63.) – Haratin, Sigér, Laidouni (Somália, 63.) – Zubkov (Mák, 71.), Isael, Tokmac (Boli, 71.). Gl.: Messi (27. – 11-es), Fati (42.), Coutinho (52.), Pedri (82.), Dembélé (89.), ill. Haratin (69. – 11-es). Kiállítva: Piqué (69.)

A csoport másik mérkőzésén: Dinamo Kijev-Juventus 0-2.