Elit társaságban a Fradi

Örömmámorban úsznak a labdarúgás hazai hívei! Negyedszázad után újra a Bajnokok Ligája csoportkörébe jutott a Ferencváros. Az elit társaságban legutóbb 2009-ben szerepelt magyar csapat, a Debrecen legénysége, most pedig újra a zöld-fehérek hozzák el Budapestre a világ legjobb csapatait, s bennük a legkiválóbb játékosokat.

Újra a legjobbak közt

Ám ahhoz, hogy a Fradi bejusson a BL-be, túl kellett jutnia a norvég Molde együttesén. Mint legutóbb megírtuk, a magyar bajnok fenn, északon 3-3-at játszott.

Az Üllői úton az FTC semmit sem kockáztatott, hiszen a 3-3 alatti döntetlen is a továbbjutásukat jelenthette. A hazaiak jól megszervezték a védekezésüket. Keményen harcoltak a játékosok, de a kapuk alig-alig kerültek veszélybe.

A szünet után a norvégok rákapcsoltak. Az 54. percben Hussain tört be a magyar kapu elé, de 7 m-ről fölé lőtt. Négy perc múlva Eikrem csavart kapura, de Dibusz védett. A túloldalon a 61. percben Zubkov gyenge lövését védte a portás.

Az északiak nyomás alatt tartották a hazai kaput, de a IX. Kerületiek önfeláldozóan védekeztek. A 76. percben Hestad tört be a Fradi kapuja elé, laposan lőtt, de Dibusz bravúrral, lábbal kispárgázta a labdát.

A zöld-fehérek mindvégig jól állták a sarat, és a gól nélküli döntetlennel a BL csoportkörébe jutottak.

Szerhij Rebrov edző: „Nagyon büszke vagyok a játékosokra, megérdemlik ezt a hatalmas sikert. Izgalmas volt a mérkőzés, de a fiúk keményen dolgoztak, megérdemlik a továbbjutást.”

BL-selejtező: Ferencváros-Molde 0-0. FTC: Dibusz – Lovrencsics, Botka, Blazic, Heister – Sigér (Laidouni, 79.), Haratin, Somália (Frimpong, 87.) – Uzuni, Tokmac (Isael, 79.), Zubkov. Továbbjutott: az FTC 3-3-mal.

A legnagyobbak jönnek

Az Európai Labdarúgó Szövetség kisorsolta a Bajnokok Ligája további menetrendjét. A legjobb 32 csapat között a Ferencváros a  G-csoportba került, ahol az ellenfelei a Lionel Messit felvonultató FC Barcelona, a Cristiano Ronaldót szerepeltető Juventus, valamint a Dinamo Kijev. A Fradi október 20-án Barcelonában kezd. A sztárcsapatok közül november 4-én a Juventus, december 2-án a Barcelona látogat Budapestre.

Derűre ború jött

Az Európa Ligában a Fehérvár a belga Standard Liége otthonában lépett pályára, ahol a csapatok egy mérkőzésen döntöttek a csoportkörbe jutásról.

A fehérváriak meglepték a házigazdákat. A 10. percben Nikolics 15 m-ről a bal alsó sarokba lőtt (0-1).

A házigazdák támadtak, a magyarok jól védekeztek.

A szünet után a liége-iek keményen ostromoltak, és az 51. percben Gavory 23 m-ről a kapu bal oldalába lőtt (1-1).

Szorongatott a Standard, a Fehérvár beszorult. A hazaiak a 76. percben Amallah 11-esével jutottak vezetéshez (2-1).

A hajrában már nem tudott újítani a Fehérvár, sőt a 85. percben Amallah újabb 11-eséből növelte a hazai előnyt (3-1).

Ezzel a Fehérvár kiesett, de emelt fővel búcsúzhatott a nemzetközi porondról.

EL-selejtező: Standard Liége-Fehérvár 3-1 (0-1). Fehérvár: Kovácsik – Bolla, Muszliu, Stopira, Fiola – Nego, Hangya – Nikolov, Houri (Hodzic, 89.), Petrjak (Fun-

sho, 64.) – Nikolics (Zivzivadze, 64.). Gl.: Gavory (51.), Amallah (76., 85. – mind 11-es), ill. Nikolics (10.).