Bravúrosan harcoltak a fehérvári huszárok

A Ferencváros és a Fehérvár labdarúgócsapata is folytatta jó szereplését az európai nemzetközi kupák sorozatában. A Fradi a Bajnokok Ligájában értékes döntetlent ért el Norvégiában, míg a koronázó város legénysége továbblépett francia ellenfelén.

Drámai csata fenn, északon

Idegőrlő fordulatokban gazdag összecsapást vívott a norvég Molde otthonában a Ferencváros. A Bajnokok Ligája selejtezőinek utolsó körében már oda-visszavágó alapon döntenek a csapatok a továbbjutásról.

A zöld-fehérek nem ijedtek meg az ellenfelüktől és a szokatlan műfüves borítástól, hanem kezdettől fogva harcosan, okosan vetették magukat a küzdelembe.

A hazaiak egyből keményen letámadták a mieinket, de mégis a Fradi jutott gyorsan vezetéshez. A 6. percben Botka jobbról lőtt laposan középre, és a jókor érkező Boli közelről a hazai hálóba helyezte a labdát (0-1).

A váratlan vendéggól után még erősebben támadtak a norvégok, de a mieink jól védekeztek, teljesen semlegesítették a hazaiak gyors, veszélyes csatárait. Így a Molde az első félidőben mindössze két kisebb helyzetet tudott kialakítani, de egyszer sem találták el az FTC kapuját.

A szünet után növelte előnyét a Fradi. Az 52. percben ismét Botka adott be jobbról, és ezúttal Uzuni fejelte 11 méterről a kapuba a játékszert (0-2). Ekkor sokan azt hitték, hogy eldőlt a mérkőzés, ám sokadszor is bebizonyosodott, hogy a meccs 90 percig tart…

Ekkor ugyanis nagy fordulatot vett a játék. Az 55. percben Wolff szöglete után James fejelte a kapuba a labdát (1-2). A norvégok fellelkesedtek, egymás után vezették a támadásaikat. A 65. percben Helstad átadása után Wolff 10 méterről a jobb alsó sarokba talált (2-2).

Az egyenlítés után az északiak még inkább begyújtották a rakétákat, és meg is fordították az állást. A 83. percben Aursnes bal oldali szabadrúgása után Ellingsen fejelt 12 méterről a kapu jobb oldalába (3-2).

A Fradi azonban nem adta fel, és a mieink erőfeszítéseit siker koronázta. A 86. percben a 16-os sarkánál Brynhildsen kezére pattant a labda. A megítélt 11-est Haratin az elfekvő kapus mellett magabiztosan értékesítette (3-3).

A változatos mérkőzésen a Fradi kétgólos előnyt herdált el, majd a sírból hozta vissza a döntetlent, amelynek birtokában bizakodva várhatja a szeptember 29-i budapesti visszavágót, amelynek tétje immár a BL csoportkörébe jutás.

Szerhij Rebrov edző: „Erős ellenféllel csaptunk össze. Az eredmény jobb is lehetett volna, de pályán lesz esélyünk bizonyítani.”

BL-selejtező: Molde (norvég)-Ferencváros 3-3 (0-1). FTC: Dibusz – Botka, Frimpong, Blazic, Civic – Laidouni, Haratin, Somália (Sigér, 70.) – Tokmac (Isael, 88.), Boli (Zubkov, 73.), Uzuni. Gl.: James (55.), Wolff (65.), Ellingsen (83.), ill. Boli (7.), Uzuni (52.), Haratin (87. – 11-es).

Diadal a franciák ellen

Az Európa Liga selejtezőjében nem akármilyen, hanem egy francia élcsapat látogatott Székesfehérvárra, akik ellen a mieink otthon is megerősített védelemmel szálltak harcba.

A találkozó első szakasza kiegyenlített mezőnyjátékkal telt, a mérkőző felek becsülettel gyűrték egymást, a labdát némileg többet birtokoló vendégek fizikális fölényüket igyekeztek kihasználni, míg a fehérváriak a gyors Nego, Petrjak, Houri hármas megindulására alapoztak.

Az első lehetőség a hazai Zivzivadze előtt adódott, ám a csatár szép csele után a kivetődő kapus menteni tudott. Nem sokkal később a vendégek szerezhettek volna gólt, ha Zeneli lövésébe nem dobja bele magát Fiola. Ezután a fehérvári Houri durrantott fölé nagy helyzetben, majd alig trafált mellé.

A szünet után a hazaiak folytatták a szervezett, fegyelmezett játékukat. A franciák egy fokozattal feljebb kapcsoltak, még többet volt náluk a labda, mint korábban, de nagy helyzetig nem jutottak. Nem úgy, mint a házigazdák: az 58. percben Nego a kapuval szemben, 10 m-ről a léc fölé lőtt.

A 87. percben Hodzic lábában volt a fehérvári továbbjutás, de elönzősködte a helyzetét.

A gól nélküli rendes játékidő után jöhetett a hosszabbítás. A 105. percben Kovácsik kapus mutatott be nagy bravúrt, majd a 115. percben Foket kiállítása miatt megfogyatkoztak a franciák. Gól most sem esett, így a 11-es rúgásokra maradt a döntés.

A mérkőzés hőse Kovácsik Ádám lett, aki kivédte a franciák első két 11-esét. A fehérváriak idegei viszont rendben voltak, sorra belőtték a büntetőket. Így pedig meglepetésre, de örömünkre a Fehérvár jutott tovább. A mieink a következő fordulóban a belga Standard Liége otthonában folytathatják menetelésüket.

Márton Gábor edző: „Nehéz meccsen vannak túl, amelyen óriási küzdés jellemezte a játékunkat, szerencsére a 11-eseknél is mi voltunk a nyugodtabbak.”

EL-selejtező: Fehérvár-Stade Reims francia) 0-0 – 11-esekkel 4-1. Fehérvár: Kovácsik – Fiola, Musliu, Stopira, Bolla – Nego, Houri, Nikolov, Hangya – Zivzivadze (Evandro, 68.), Petrjak (Hodzic, 75.). Kiállítva: Foket (115.).