Álmai kapujába lépett a Fradi

A Ferencváros újabb bravúros győzelmével folytatódott az európai kupaküzdelmek sorozata. A Bajnokok Ligája selejtezőinek 3. fordulójában a zöld-fehérek a horvát Dinamo Zágrábot verték ki, az Európa Ligában a Fehérvár a máltai Hiberniant búcsúztatta, míg a Bp. Honvéd otthon kapott ki a svéd Malmőtől.

Remek visszavágás!

A Fradit tavaly éppen a horvátok állították meg a BL-csoportkörbe jutás előtt, úgyhogy eljött a visszavágás ideje. A zöld-fehérek remekül kezdtek! A 2. percben Tokmac harcosan futott el a bal oldalon, majd középre emelte a labdát, és a hosszú oldalon jól érkezett Lovrencsics, aki az ötös jobb oldali csücskéről a rövid sarokba vágta a labdát (1-0).

A vendégek magasabb sebességre kapcsoltak, és érződött, hogy az egyenlítés nem várat sokáig magára. S a szerencse is a horvátokat pártolta. A 23. percben Majer jobb oldali szögletét a rövid saroknál Adeni fejjel a kapu elé csúsztatta, és a Blazic fején megpattanó labda Uzuni testéről perdült a hálóba – öngól (1-1).

A játékrész második felében mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, a hazaiaknál Uzuni kétszer is kijavíthatta volna hibáját, de előbb a horvát kapus védett, majd jó helyzetben rosszul kezelte le a labdát, de szerencsére a vendégek is elpuskázták a kisebb-nagyobb lehetőségeiket.

A szünet után folytatódott a teljesen kiegyenlített játék, látszott a horvátokon, hogy nagyon képzettek, de a Fradi ezt lelkes játékkal ellensúlyozta. Különösen Somalia küzdött rengeteget a középpályán, de a többiek is elveszett labdát nem ismerve harcoltak. Meg is lett ennek az eredménye!

A 64. percben egy hosszan előrevágott labdával Uzuni kirobbant a tétovázó vendégvédők közül, középen kapura tört, és a kifutó „portás” mellett 18 m-ről a bal alsó sarokba helyezte a Fradi újabb vezető gólját (2-1).

Ezután a zöld-fehérek taktikus játékkal őrizték az előnyüket. A hajrában erősen támadtak a vendégek, de az FTC védelme jól állta a nyomást, és a magyar bajnok bravúros játékkal megszerezték a győzelmet, amellyel továbbjutottak. A mieink legközelebb a norvég Molde ellen már két mérkőzésen szállnak harcba a BL-csoportkörbe kerülésért.

Szerhij Rebrov edző: „A Celtic ellen láttam hasonlóan küzdeni a csapatomat. Sikerült három kiemelkedő ellenfelet legyőzni a BL-ben. De egy lépés még hátra van. Minden siker kulcsa a rengeteg edzés, a befektetett munka megtérül.”

BL-selejtező: Ferencváros-Dinamo Zágráb 2-1 (1-1). FTC: Dibusz – Lovrencsics (Botka, 24.), Blazic, Kovacevic (Frim-pong, 72.), Civic – Sigér, Haratin – Tokmac, Somália, Uzuni – Boli (Isael, 66.). Gl.: Lovrencsics (2.), Uzuni (65.), ill. Uzuni (öngól, 23.).

Nyögvenyelős továbbjutás

A Fehérvár legénysége Málta szigetén a Hibernians csapatával csapott össze. Jól kezdtek a vendégek, de Petrjak nagy helyzetben hibázott. Ostromoltak a magyarok, de a lehetőségek sorra kimaradtak.

A máltaiak jobbára csak védekeztek, és csak ritkán vezettek egy-két ellentámadást. Majdnem felbillent a pálya, de a szigetlakók a félidő végéig kihúzták kapott gól nélkül.

A szünet után – főleg Pátkai becserélésével – feljavult a Fehérvár játéka, és a sorozatos támadások végre góllá értek.

A 61. percben Petrjak jobb oldali szögletét Stopira fejjel megcsúsztatta, és a hosszú oldalon érkező Nikolov a hálóba pörgette a labdát (0-1).

A folytatásban is a vendégek támadtak, de a hajrában már a tűzzel játszott a Fehérvár, mert egy szöglet után Degabriele a lécet találta telibe. A mieink így megtartották győzelmüket, és legközelebb a francia Reims csapatával találkoznak.

EL: Hibernians-Fehérvár 0-1 (0-0). Fehérvár: Kovácsik – Bolla, Muszliu, Stopira, Fiola – Alef (Pátkai 51.), Nikolov – Nego, Houri, Petrjak (Evandro 82.) – Zivzivadze (Nikolics 88.). Gl.: Nikolov (61.).

Véget ért a menetelés

Véget ért viszont az Európa-liga-kaland a Bp. Honvéd számára. A svéd Malmö kezdettől uralta a találkozót, a kispestiek nem tudták feltörni a védelmüket. A 42. percben a lesen álló Toivonen közelről lőtt a hazai kapuba (0-1).

A második félidőre egy jobb Honvéd jött ki, az elszántsághoz már a bátorság is társult. A kispestiek bátrabban mentek előre, de igaz, hogy helyzetük nemigen akadt, és Ugrai szép távoli lövése is elkerülte a kaput.

Végül megint előre lendültek a svédek. A 85. percben Traustason a hibázó védők mögül kilőtte a bal felső sarkot (0-2).

EL: Bp. Honvéd-Malmö 0-2 (0-1).  Honvéd: Tujvel – Mezghrani, Batik, Baráth, Aliji – Bocskay, Hidi, Zsótér (Szendrei,  46.), Gazdag – Ugrai, Balogh ( Traoré, 69.). Gl.: Toivonen (42.), Traustason (85.).