Idegenben jobban ment a játék

Az egész világ a csodájára járt annak a hatalmas magyar bombagólnak, amellyel a mieink nagyszerű győzelemmel kezdték a Nemzetek Ligája küzdelemsorozatát.

Pedig nem a magyarok voltak esélyesek a törökországi Sivasban lejátszott mérkőzésen, de a fiúk már a mérkőzés elején alaposan meglepték a hazaiakat, amikor bátran, rögtön támadólag léptek fel.

A 19. percben Szoboszlai 20 m-ről leadott bombája a bal kapufáról kifelé pattant. Továbbra is támadtak a magyarok, és a 31. percben Holender 17 m-es lövése után a bal „pipakapufán” csattant a labda.

A szünet után többet támadtak a törökök, az 52. percben Yilmaz hagyta ott a védőket, de mire lőtt, Nagy Á. beérte, és belelépett a lövésébe, amelyet aztán Gulácsi hárított. A 66. percben Szoboszlai jobb oldali szabadrúgása után Orbán 6 m-ről fejelt, de a léc alá tartó labdát Cakir a kapu fölé nyomta.

A mérkőzés nagy pillanata a 80. percben következett, amikor egy szabadrúgásból Szoboszlai 30 m-ről célozta meg a török kaput, és a labda a bal kapufáról a hálóba vágódott (0-1).

A remek góllal a mindvégig nagyon szervezetten és óriási lelkesedéssel játszó magyar csapat teljesen megérdemelt győzelmet aratott az esélyesebb törökök otthonában.

Marco Rossi szövetségi kapitány: – Ebből a sikerből erőt lehet meríteni a folytatásra. Az első félidőben jól teljesítettünk, megleptük a törököket a taktikánkkal. A fordulás után sokat kellett védekeznünk, de megérdemelt győzelmet arattunk. Ez egy igazi csapatmunka volt.

Nemzetek Ligája, B-liga, 3. csoport: Törökország-Magyarország 0-1 (0-0). Sivas, v.: Dias (portugál). Magyarország: Gulácsi – Lang, Orbán, Szalai A. – Fiola, Nagy Á., Sigér (Schäfer, 60.), Holender – Sallai (Kalmár, 81.), Szoboszlai – Szalai Á. (Nikolics, 70.). Gl.: Szoboszlai (80.)

*

Nem tudta megismételni a magyar csapat az új Puskás-stadionban a törökországi jó játékát a gyors, erőszakos oroszok ellen. A vendégek kezdtek harcosabban, az 5. percben Mirancsuk egyedül tört kapura, de a bal sarok mellé lőtt.

A 14. percben azonban már nem úsztuk meg: egy gyors bal oldali támadás végén Mirancsuk 7 m-ről a bal sarokba helyezte a labdát (0-1).

Az oroszok jól védekeztek, nem adtak területet a támadóinknak, és a megszerzett labdákkal azonnal előrelendültek. A 32. percben egy jobb oldali orosz szabadrúgás után nem tudtak tisztázni a védőink, és Ozdojev 15 m-ről a jobb sarokba csavarta a labdát (0-2).

A szünet után rögtön jött az újabb hideg zuhany: a 46. percben egy tisztára játszott akció végén Fernandes lőtt a hálóba (0-3). A magyar csapat azonban lassanként talpra állt, és átvette a játék irányítását. A 62. percben Orbán a felezővonaltól emelte a labdát a jobb oldalon helyezkedő Kalmárhoz, ő egyből továbbtette a kiugró Sallainak, aki a kifutó kapus fölött, 11 méterről a kapu közepébe emelt (1-3).

Belelendült a magyar legénység. A 70. percben Bese fejelte jobbról a kapu elé a labdát, és a hosszú oldalon érkező Nikolics kapásból a jobb felső sarokba emelt (2-3).

A hátralévő időben rohamoztak a mieink, de már nem tudtak kiegyenlíteni.

Marco Rossi: – A héten lejátszott két mérkőzésen megmutattuk, hogy a nálunk erősebb csapatokkal is felvesszük a versenyt. Enynyi helyzetből többet kell értékesíteni, hogy eredményesek legyünk.

Nemzetek Ligája: Magyarország-Oroszország 2-3 (0-2). Budapest, v.: Mariani (olasz). Magyarország: Gulácsi – Lang, Orbán, Szalai A. – Bese, Sigér (Kalmár, 46.), Nagy Á., Holender – Sallai, Szoboszlai (Cseri, 82.) – Szalai Á. (Nikolics, 67.). Gl.: Sallai (62.), Nikolics (70.), ill. Mirancsuk (15.), Ozdojev (34.), Fernandes (46).

A csoport további eredményei: Oroszország-Szerbia 3-1, Szerbia-Törökország 0-0.

A csoport állása:

1. Oroszország       2        2          0         0           6-3          6
  2. Magyarország    2        1          0          1           3-3          3
  3. Törökország       2        0          1          1           0-1          1
  4. Szerbia                2        0          1          1           1-3          1