Világraszóló győzelmet aratott a Fradi

Bajnokok Ligája: Óriási bravúr!

Az egész futballvilágban is sokan felkapták a fejüket a Ferencváros nagyszerű diadalára, amely már nagyon hiányzott a magyar labdarúgásnak. A zöld-fehérek a Bajnokok Ligája második selejtezőkörében a nagy hírű skót Celtic csapatát győzték le Glasgow-ban, és ezzel folytathatják menetelésüket a legrangosabb nemzetközi kupában.

A világjárvány miatti újszerű kiírásban a továbbjutásról egyetlen mérkőzés döntött, amelyre a Fradi nem éppen esélyesként utazott ki a skót fővárosba. A magyar bajnok azonban remekül kezdett, amelynek meg lett az eredménye. A 7. percben egy vendégszöglet után a hazai védők Sigér elé fejelték a labdát, aki 20 m-ről óriási gólt lőtt a jobb alsó sarokba (0-1).

A gól megfogta a sima győzelemre készülő skótokat, akik csak a félidő közepén kezdtek magukhoz térni. A játékrész hajrájában a hazaiak támadtak, de Dibusz kiválóan védett.

A szünet után erősen rohamozott a Celtic, és ki is egyenlített. Az 53. percben Christie 20 méteres lövése Kovacevic fején megpattant, és így a labda a léc alá vágódott (1-1).

A gól még jobban meghozta a házigazdák támadókedvét, akik Nitcham révén a felső lécet is telibe találták, de a Fradi jól állta a sarat. Aztán mieink is előrelendültek! A 75. percben Tokmac húzott el a bal oldalon egy hosszú indítással, majd befelé húzott, és 7 méterről a kapus lába között a hosszú, bal sarokba gurított (1-2).

A folytatásban már hiába ostromoltak a skótok, az FTC remekül tartotta az eredményt, és óriási bravúrral továbbjutott.

Szerhij Rebrov edző: „Csapatom az eddigi legerősebb ellenféllel találkozott a kupaporondon, de a gyors vezető gól sokat segített. Igyekeztünk váratlan ellentámadásokra, és a villámgyors Tokmac kihasználta erősségét.”

BL-selejtező: Celtic (skót)-Ferencváros 1-2 (0-1). Glasgow, v.: Lindhout (holland). FTC: Dibusz – Botka, Kovacevic, Blazic, Civic – Sigér, Haratin, Somália – Uzuni (Dvali 85.), Isael (Boli 71.), Tokmac (Skvarka 80.). Gl.: Christie (53.), ill. Sigér (7.), Tokmac (75.).

Európa Liga: Háromból kettő

Az Európa Liga-sejeltezők első fordulójában háromból két magyar csapat továbbjutott, igaz, játékával egyik alakulat sem kápráztatta el a közönséget.

Pedig a Fehérvár csapatától mindenki fölényes győzelmet várt, de aztán érvényesült a régi igazság, hogy ma már senkit sem lehet félvállról venni.

A mérkőzés elején a fehérváriak rögtön ma-gukhoz ragadták a kezdeményezést, és tíz perc alatt három nagy helyzetet is kihagytak. Az ír csapat főleg a védekezéssel törődött, de amikor lehetősége nyílt, bátran lendült támadásba, és egy ilyen akció végén a 18. percben Ward jóvoltából a vezetést is megszerezte (0-1).

A fehérvári gárda hátrányba kerülve tovább rohamozott, és a 37. percben a volt chicagói Nikolics 11-esből kiegyenlített.

A szünet után jelentősen alábbhagyott az iram. A hazaiak birtokolták jóval többet a labdát, de minden kínálkozó lehetőségüket elpuskázták. A vendégek masszívan védekeztek, és kihúzták a rendes játékidőt újabb kapott gól nélkül.

A hosszabbításban nagy erőket mozgósítottak a csapatok, a hazai együttes a győztes gólért küzdött, sikertelenül, míg a Bohemian a góltól óvta kapuját, sikerrel.

A 11-es rúgásokra maradt a döntés, amelyet a fehérváriak megnyertek, és kín-keservvel, de továbbjutottak.

Európa Liga: Fehér-vár-Bohemian (ír) 1-1 (1-1, 1-1, 1-1) – 11-esekkel: 4-2. Székesfehérvár, v.: Hrisztofi (ciprusi). Fehrvár: Kovácsik – Nego, Rus, Stopira, Fiola – Alef (Pátkai 75.), Houri – Bamgboye, Evandro (Nikolov 101.), Petrjak (Géresi 109.) – Nikolics (Hodzic 74.). Gl.: Nikolics (37. – 11-es), ill. Ward (22.).

*

A Bp. Honvéd legénysége a finn Inter Turkut fogadta. Az első negyedórában a kispestiek támadtak, de gólhelyzetig nem jutottak. Az első nagyobb lehetőségre a 35. percig kellett várni, de a finn Ruane 12 méterről a bal alsó sarok mellé lőtt.

A szünet után a Honvéd is veszélyeztetett, egy szöglet után Lovric 3 m-ről a felső sarok mellé lőtt. Kisvártatva a túloldalon Turuholm lövését védte a kispesti Tujvel. A hajrában a honvédos Mezghrani a jobb kapufát találta el.

Az utolsó pillanatokban összesűrűsödtek az események! A 90. percben Traoré befejelte be a Honvéd vezető gólját (1-0). De amikor már mindenki azt hitte, hogy vége, Lilu a jobb sarokba küldte a finnek egyenlítő találatát (1-1).

A hosszabbításban ostromolt a Honvéd. A 105. percben Traore cselezte be magát a finn kapu elé, és már lőni készült, amikor a kétségbeesetten becsúszó Hämäläinen saját kapuja jobb sarkába küldte a labdát. A végén növelhették volna előnyüket a kispestiek, de Kesztyűs fejese a kapufán csattant. Sebaj, továbbjutott a Honvéd.

Európa Liga: Bp. Honvéd-Inter Turku (finn) 2-1 (0-0). Bp., v.: Lejbovic (izraeli). Honvéd: Tujvel – Baráth (Mezghrani, 46.), Batik, Lovric, Uzoma – Kesztyűs, Hidi (Kamber 107.), Gazdag, Zsótér – Tóth G. (Traoré 72.), Ugrai (Aliji 120.). Gl.: Traoré (90.), Hämäläinen (öngól, 105.), ill. Liliu (91.).

*

A nemzetközi kupákban igen balszerencsésen bemutatkozó Puskás AFC-t nem kerülte el a koronavírus-világjárvány, ezért több kulcsjátékosa nélkül, ifistákkal kiegészülve kellett elutazniuk Stockholmba. Így a felcsútiak vajmi kevés eséllyel szálltak harcba a svédek ellen.

A házigazdák éltek is a lehetőséggel, és szűk negyedóra után Khalili révén vezetést szereztek (1-0). Ezután továbbra is a Hammarby támadott, és a 32. percben Bojanic szabadrúgásból növelte az előnyüket (2-0).

A második félidőben tovább folytatódott a svéd fölény, a mieink csak néhány alkalommal tudtak előre lendülni, míg a hazaiak a kapufát is megdöngették. Végül a 84. percben Paulinho is betalált a 17 éves magyar kapus hálójába, így nem volt kérdéses a Hammarby továbbjutása.

Európa Liga: Ham-marby (svéd)-Puskás AFC 3-0 (2-0). Stockholm, v.: Zebec (horvát). PAFC: Auerbach – Radics, Spandler, Hadzsiev, Nagy Zs. – Kiss T. (Kalmár, 81.), Szolnoki, Latifi (Komáromi, 61.), Deutsch – Plsek, Weslen (Corbu, 69.). Gl.: Khalili (14.), Bojanic (32.), Paulinho (84.).