Nagyszerű csaták Budapesten

Újabb rangos nemzetközi sporteseménynek ad otthont a magyar főváros. A Duna Arénában zajlik az olimpiai kvalifikációs vízilabda Európa-bajnokság, ahol a magyar női és férficsapat is jól vette a csoportmérkőzéseket, és a lapzárta után zajló végjátékban is jelentős esélyük van a nagy sikerekre.

A küzdelmeket a hölgyek kezdték, és a mieink az első csoportmérkőzésen alaposan belehúztak, mindvégig hatalmas fölényben játszva, Keszthelyi-Nagy Rita és Parkes Rebeka vezérletével 25-6-ra győzték le a horvátokat.

Lányaink legközelebb is könnyű ellenfelet kaptak, és – ismét főleg Keszthelyi-Nagy Rita gólparádéjával – 20-2-re verték meg a szlovákokat.

Az első kemény csatát a magyar lányok a harmadik fordulóban, az oroszok ellen játszották. Az első negyedben fej fej mellett haladtak a csapatok, de a mieink zártak 4-3-as vezetéssel. Ezt az előnyt a második felvonásban sikerült még kettővel növelni, így a „klasszikus” 6-3-mal vonultak nagyszünetre a mérkőző felek.

A folytatásban rákapcsoltak az oroszok, előbb egy ellentámadásból, majd két emberelőnyből feljöttek, de a végjátékban a mieink vették át a karmesteri pálcát, és 9-8-ra megnyerték a találkozót.

A görögök ellen a csoportelsőség volt a játék tétje, és a magyar csapat ezúttal sem okozott csalódást. Igaz, az első negyed végén még 4-4-es döntetlen állt az eredményjelzőn, de ezután lányaink megrázták magukat, Garda Krisztina, valamint Parkes Rebeka vezérletével egyre inkább elhúztak a déliektől. A nagyszünetre ugyan még „csak” 8-6-os előnnyel vonultak a mieink, de a harmadik negyedben úgy dobtak három gólt, hogy egyet sem kaptak, és az utolsó  felvonásban már egy kis „lazaságot” is megengedhettek maguknak, így 13-10-es győzelemmel vívták ki a csoportelsőséget, amelyet követően a középdöntők lapzárta után kezdődtek.

*

A férfiak is könnyed, „bemelegítő” testmozgással kezdték a kontinensviadalt, amikor 5000 szurkoló szeme láttára, kicsit könnyelmű, 4-4-es kezdés után valamennyire rákapcsolva– főleg Manhercz és Erdélyi góljaival – 19-5-re győzték le a végére az erejükkel teljesen elkészülő törököket.

A folytatásban viszont a spanyolok ellen rendkívül magas színvonalú, káprázatos csatát láthatott a 6000 fős nézősereg. Az  első negyedben a mieink tündököltek, Vámos vezérletével 4-2-re elhúztak. A második felvonásban viszont feljöttek az ibériaiak, így a nagy szünetre már „csak” 5-4-es vezetéssel vonultak a mieink.

A harmadik szakaszban, mindkét oldalon szebbnél szebb megoldások és óriási gólok követték egymást. Aztán a negyed végére a spanyolok utolérték a mieinket  (8-8).

Így a döntés a végjátékra maradt. A vendégek kihasználtak egy emberelőnyt, így először vezettek a mérkőzésen (8-9). Nem sokáig, mert Varga Dénes is bevágott egy fórt. Aztán újra a spanyolok jöttek, s az utolsó percig tartották előnyüket, amikor aztán Zalánki 11-11-re kiegyenlített a mindvégig óriási, kiélezett találkozón.

Csapatunk az utolsó csoportmérkőzésén 26-0-ra győzte le Máltát, így csoportelsőként jutott tovább a lapzártánk után következő középdöntőbe.