Tisztes helytállás a csoportkörben

Az utolsó mérkőzést is lejátszották a labdarúgó Európa-liga csoportkörében. A Ferencvárosnak győznie kellett volna Bulgáriában a továbbjutáshoz. Ez nem sikerült, mert csak döntetlenre futotta az erejéből, de a Fradi tisztességgel helytállt a küzdelmekben, és az előzetesen vártnál jobb eredményeket ért el. Persze, van még hová fejlődni…

A Ludogorec otthonában az első perctől kezdve támadólag lépett fel az FTC, de a brazil játékosokkal teletűzdelt hazaiak is vezettek néhány ígéretes támadást. Ennek ellenére nagyobb helyzet egyik oldalon se alakult ki.

A félidő közepén a hazaiak a 16-oson belül kezeztek, de a szlovén bíró nem adott 11-est. Sőt, kisvártatva beütött a mennykő! A 24. percben Botka a saját térfelén eladta a labdát, Marcelinho kiugratta Lukokit, aki a kifutó Dibusz mellett a kapu bal oldalába gurított (1-0).

Lélektanilag nagyon rosszkor jött a gól, de a magyar bajnok nem adta fel, a küzdelmet, és támadott tovább, de egy szöglet után Frimpong lövése a bal kapufán csattant, majd később Boli látványos, ollózó lövése sem jutott el a hazai hálóig.

A szünet után az előnyben lévő bolgárok lassították a játékot, és igyekeztek csírájában elfojtani a kibontakozó zöld-fehér támadásokat. Mezőnyjátékkal teltek a percek, kevés esemény történt a gyepen. Hiába passzolgattak olykor jól a vendégek a hazai térfélen, mert nem jutottak el a befejezésekig.

A gólszerzésre negyedórával a meccs vége előtt Isael számára nyílt a legnagyobb lehetőség, de ő sem tudott kiegyenlíteni. Így kissé álmosan csordogált végig a találkozó. Illetve, majdnem végig, hiszen a 95. percben jött a slusszpoén, amikor Skvarka bal oldali beadását Szihnyevics az ötösről fejjel a hazai kapuba csúsztatta, és így a Fradi döntetlennel zárta a mérkőzést (1-1).

Ez azonban kevés volt a továbbjutáshoz. Az FTC nem játszott alárendelt szerepet, de bátrabb futballal talán legyőzhette volna ellenfelét. Összességében a zöld-fehérek – a lehetőségeket és az erőviszonyokat figyelembe véve – így is tisztes nemzetközi szereplést tudhatnak maguk mögött.

Szerhij Rebrov, az FTC ukrán edzője elmondta:

– Sok helyzetet alakítottunk ki, de sajnos az elmaradt 11-es és a gyorsan kapott gól után némileg elvesztették a hitüket a játékosaim. De utána összeszedtük magunkat, ezúton is köszönöm nekik az egész eddigi szereplést, le a kalappal előttük. Úgy gondolom, ez a mostani volt az eddigi legjobb mérkőzésünk a Ludogorec ellen.

Az edzőt megkérdezték: ha valaki a szezon kezdetén azt mondja, hogy bejut a csapat a csoportkörbe, és ott hét pontot szerez, elfogadta volna?

– Bíztam a fiúkban, és bíztam magamban is – felelte. – Ezért jöttem ide a Ferencvároshoz. Nem szerencsével értük el ezeket az eredményeket. Tapasztalhatták a játékosok, hogy milyen érzés ilyen atmoszférában futballozni, az Európa-liga más szint. Azért is vagyok büszke a csapatra, mert ne feledjük, a nemzetközi porondon tizennégy találkozóból kettőt veszítettünk el, ez azért nem rossz eredmény.

Európa-liga, H-csoport: Ludogorec-Ferencváros  1-1 (1-0).

Razgrad, 5000 néző, v.: Jug (szlovén). FTC: Dibusz – Bot-ka, Blazic, Frimpong, Heister – Sigér (Skvarka, 79.), Haratin (Ihnatenko, 84.) – Zubkov, Isael, Tokmac – Boli (Szihnyevics, 84.). Gl.: Lukoki (24.), ill. Szihnye-vics (95.).

A csoport másik mérkőzésén: Espanyol-CSZKA Moszkva 0-1.