Még továbbjuthat a Fradi

Jó mérkőzést láthatott a közönség az Üllői úton a Ferencváros és a barcelonai Espanyol összecsapásán az Európa-liga újabb csoportmérkőzésén. A magyar bajnok jól játszott, nagyon közel állt a győzelemhez, de végül nem tudta feltenni az „i”-re a pontot.

A vendégek már úgy érkeztek Budapestre, hogy előzőleg biztosították a továbbjutásukat. A két csapat korábban Katalóniában 1-1-et játszott. Most a hazai szurkolók a zöld-fehérek vereségét kívánták, ugyanis a vendégek játszottak ilyen színösszeállításban, míg a Fradi tetőtől talpig fehérben harcolt.

A Fradi lépett fel támadólag, előbb Tokmac és Boli veszélyeztetett, majd Varga R. távoli lövését védte Diego López. A 23. percben aztán örömmámor lepte be az Üllői úti pályát. Isael 22 méterről, jobbról élesen lőtte kapu elé a szabadrúgást, a labda a jobb kapufára pattant, majd az érkező Sigér 13 m-ről a hálóba bombázott (1-0).

Nagyobb sebességre kapcsolt az Espanyol, és így nem is sokáig örülhettünk a vezetésnek.

A 32. percben a bal oldalon Pipa adott kötényt Lovrencsicsnek, az alapvonalról középre gurította a labdát, ahol Melendo 10 m-ről laposan kapura lőtt, és a labda Frimpong lábán megpattanva, Dibusz kapust becsapva perdült a jobb sarokba (1-1).

A folytatásban is lüktető, élvezetes játékot láthatott a közönség, a magyar bajnok lelkesen küzdött a labdával jobban bánó spanyolokkal, és több veszélyes támadást is vezetett.

A szünet után ismét Sigér célozta meg a vendégek kapuját, de arasznyival tévedett. A játékrész közepén Isael a katalánok felső lécét találta telibe. Jobban futballozott a Fradi, sorra rúgták a szögleteket, de a vendégek védelme jól rombolt. Egészen a 76.  percig. Ekkor azonban Calero fellökte Bolit a büntetőterületen belül. A jogos 11-esből Isael gyengén és helyezetlenül lőtt a bal sarokra, és Diego López kiütötte a labdát.

Közben persze a vendégek is többször előrelendültek, és néhányszor csak Dibusz bravúros védései mentették meg a Fradi kapuját a góltól. A hajrá különösen nagy izgalmakat hozott.

A 91. percben Isaelt buktatták a 16-oson belül. Újabb 11-es! A csereként az imént beállt Skravka már jobban lőtte a büntetőt, és a kapust elfektetve a bal sarokba helyezte a labdát (2-1).

A hosszabbítás őrült csatát hozott, a ferencvárosi Civic kiállíttatta magát, és az emberfölénybe került Espanyol ostromolt.

A 96. (!) percben Pipa balról mérnöki pontossággal csavarta a kapu elé a labdát, ahol az érkező Darder mindenkit megelőzve, 6 m-ről a kapuba bólintotta a vendégek egyenlítő gólját (2-2).

A Fradi óriási győzelmi lehetőséget szalasztott el!

Szerhij Rebrov: „Nagyon büszke vagyok a fiúkra, különösen a második félidőben nyújtott teljesítményük miatt, amikor gólkényszerben voltak. Felvettük a harcot a spanyol csapattal, rendkívül élvezetes mérkőzést láthattunk, nagyszerűen futballoztunk. Még mindig van esélyünk a továbbjutásra, ez óriási eredmény.”

A továbbjutáshoz a Fradinak az utolsó fordulóban győznie kell a Ludogorec otthonában.

Európa-liga, H-csoport: Ferencváros-Espanyol 2-2 (1-1). Üllői út, 20 ezer néző. FTC: Dibusz – Lovrencsics, Blazic, Frimpong, Civic – Sigér (Skvarka, 86.), Haratin – Isael, Tokmac, Varga R. (Zubkov, 60.) – Boli (Szihnyevics, 83.). Gl.: Sigér (23.), Skvarka (91. – 11-es), ill. Melendo (31.), Darder (96.). Kiállítva: Civic (93.)

A csoport másik mérőzésén: CSZKA Moszkva (orosz) – Ludogorec (bolgár) 1-1.