Csökkentek a mieink reményei

A labdarúgó Európa-bajnoki selejtezők utolsó játéknapján Walesben lépett pályára a magyar válogatott. A tét nagy volt, a mieinknek és a házigazdáknak is győzniük kellett a legjobb 24 csapat közé jutáshoz.

Nos, a tűzforró cardiffi arénában – mint várható volt – rögtön a hazaiak léptek fel támadólag, és bár nem szorították kapuja elé a magyar csapatot, a tartalékos vendégvédelem csak negyedóráig állta a sarat.

A 15. percben Gareth Bale, a Real Madrid csatára húzott el a jobb oldalon az újonc felcsúti Nagy Zsolt mellett, majd hajszálpontos beadását Aaron Ramsey, a Juventus klasszisa az ötösről félmagasan a jobb sarokba fejelte (1-0).

A magyarok igyekeztek támadásokat vezetni, de ezekben sokáig nem volt elég átütőerő. Az első félóra végén azonban felcsillant a remény, amikor Szoboszlai Dominik szép cselekkel tört be a hazaiak 16-osára, ahol feldöntötték – de a román játékvezető nagyvonalúan továbbot intett.

A gyors ellentámadásból megint Bale robogott el, de beadását Kieffer Moore arasznyival a kapu mellé fejelte. Ezután viszont ismét a mieink következtek.

A 34. percben walesi kapu előtt Szalai Ádám nagyszerűen fejelte le a labdát a középen érkező Szoboszlai Dominik elé, aki 10 m-ről, ballal megcélozta a kapu bal oldalát, de a hazai kapus hárítani tudott. A kipattanó labdát Sallai Roland a balösszekötő helyéről, 8 m-ről lőtte a rövid sarokra, de a vetődő Wayne Hennessy megfogta a labdát.

Óriási helyzet maradt kihasználatlanul, pedig jó lett volna, ha a két csapat döntetlennel vonul pihenőre. De így félidőben a walesiek vezettek. Aztán alighogy megkezdődött a második játékrész, a házigazdák hamarosan újra beköszöntek.

A 49. percben Davies bal oldali beadását Bale 12-ről az ötös elé, balra továbbította, és újra csak Ramsey érkezett, aki kissé balról, 3 m-ről a hosszú felső sarokba bombázta a labdát (2-0).

Ezzel többé-kevésbé meg is pecsételődött a magyar csapat sorsa. A mieink a folytatásban becsülettel küzdöttek, de semmi sem sikerült nekik. A walesiek egyre inkább örömfutballt mutattak be, amelyet a hazai közönség sokszor tapssal jutalmazott. A magyar csapatnak szemernyi esélye sem volt a győzelemre, így Wales legénysége jutott ki a 2020-as kontinensviadalra.

A mieink sem veszítették el minden reményüket arra, hogy jövő nyáron Eb-csoportmérkőzéseket játsszanak az új budapesti Puskás Arénában, de ehhez márciusban, a Nemzetek Ligája rájátszásában sokkal jobban kell játszaniuk.

A mieink Bulgáriában kezdenek, ahol egy mérkőzésen dől el a továbbjutás. Ha a mieink nyernek, akkor Budapesten fogadják az Izland-Románia párharc nyertesét, és a győztes jut ki az Eb-re.

Marco Rossi szövetségi kapitány: – Próbáltunk harcolni az elejétől a végéig, de a tudásunknak vannak határai, ez főleg idegenben jön ki. Fel kell fogni Magyarországon, hogy képességbeli gondok vannak. Felelős vagyok az eredményekért, túl sok mérkőzést veszítettünk. Ha kell, elmegyek…

Európa-bajnoki selejtező: Wales-Magyarország 2-0 (1-0). Cardiff, 32 ezer néző, v.: Hategan (román). Magyarország: Gulácsi – Lovrencsics, Baráth, Lang, Nagy Zs. – Nagy Á. (Kovács I., 60.), Pátkai – Dzsudzsák (Varga R., 72.), Szoboszlai, Sallai (Holender, 83.) – Szalai Á. Gl.: Ramsey (15., 47.)

A csoport másik mérkőzésén: Szlovákia-Azerbajdzsán 2-0.