Tovább élnek a remények

Az idegenbeli győzelem után a Ferencváros az Üllői úton gól nélküli döntetlent játszott a CSZKA Moszkva csapatával a labdarúgó Európa-liga csoportkörében, és ezzel a zöld-fehérek tovább éltetik továbbjutási reményeiket.

A játékosok nagy elánnal vetették magukat a küzdelembe, rövid idő alatt többször is villant a sárga lap, mindkét csapat a biztonságos védekezésre helyezte a hangsúlyt.

A 7. percben aztán Blazic indítására Tokmac indult be a kapu elé, már elhagyta a védőjét is, de rosszul vette le a labdát, amely így a kapushoz pattant.

A túloldalon két perc múlva Magnússon bal oldali, ballábas beadását Csalov 12-ről a bal alsó sarokra fejelte, de Dibusz hatalmasat védett.

Ezután a magyar bajnok és a CSZKA Moszkva is próbált türelmesen játszani, egyik gárda sem siettette a támadásokat, amint labdához jutott az ellenfél, rögtön a kapujuk előterébe húzódtak a játékosok, és nem adtak területet a másiknak.

A 40. percben Vlasic 22 m-ről meglőtt labdáját Dibusz vetődbe védte ki a bal sarok elől. A szünet előtti pillanatokban viszont a Fradi előtt nyílt gólszerzési lehetőség, de Boli csúsztatott fejese a kapu mellé ment.

A szünet után megélénkült a játék, az 50. percben Csalov emelte a jobb sarok mellé a labdát. A 62. percben a Fradi hagyott ki óriási helyzetet, amikor Boli 16 m-es lövése után a védőkről az ötösön Blazic elé pattant a labda, aki az elvetődő kapus lábába vágta a játékszert.

Négy perc múlva viszont a fradisták tehették össze a kezüket, amikor Vlasic középre gurított labdáját a magára hagyott Sigurdsson 6 m-ről a léc fölé lő vágta.

Egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni, hol a hazaiak, hol a vendégek ragadták magukhoz a kezdeményezést.

A 77. percben ismét a Fradi kapuja előtt pattogott a labda, de Csalov 6 m-ről leadott lövése gyengére sikeredett, így a visszavetődő Dibusz a gólvonal előtt megkaparintotta a játékszert.

A hajrában mindkét gárda szerette volna kicsikarni a győzelmet, de a védelmek jól zártak. A hoszszabbításban Nabakint lökdösődés miatt kiállították, de az FTC-nek már nem volt ideje arra, hogy kihasználja az emberelőnyét.

A gól nélküli döntetlennel az ezúttal is keményen küzdő Ferencváros életben tartotta továbbjutási esélyeit.

Szerhij Rebrov: – Védekezésben fegyelmezettek voltunk, és ennek köszönhetően tudtunk kialakítani helyzeteket, főleg az első félidőben, aztán a másodikban kicsit elfáradtunk. Büszke vagyok a játékosaimra, hiszen akár három pontot is szerezhettünk volna. Ez egy nagyon magas szint mind a játékosoknak, mind a klubnak.

Európa-liga, H-csoport: Ferencváros-CSZKA Moszkva 0-0. Üllői út, 18 ezer néző. V.: Sztavrev (macedón). FTC: Dibusz – Lovrencsics, Botka, Blazic, Civic – Ihnatenko, Haratin, Skvarka (Varga R., 84.) – Zubkov, Tokmac (Frimpong, 90.) – Boli (Isael, 81.). Edző: Szerhij Rebrov.

A csoport másik mérkőzésén: Espanyol (spanyol)-Ludogorec (bolgár) 6-0.