Remek Fradi-győzelem Moszkvában

Hatalmas bravúrt mutatott be a Ferencváros labdarúgócsapata Moszkvában, az Európa-liga csoportkörének harmadik fordulójában. A zöld-fehérek hősies küzdelemben győzték le az orosz hadsereg kiemelt csapatát, és ezzel életben tartották továbbjutási esélyeiket.

A hazaiak mindjárt a mérkőzés elején támadásba lendültek, nagy nyomás alá helyezték a Fradit kapuját, többször is helyzetbe kerültek, de Dibusz nagyszerű védésekkel óvta meg a magyar kaput a góltól.

A mieink is többször előrelendültek, Tokmac és Boli is zavarba hozta a moszkvai védelmet. A 19. percben Tokmac a balösszekötő helyén mindenkit maga mögött hagyott, már csak a kapussal állt szemben, de elkapkodta a lövést, és a labda elcsúszott a bal alsó sarok mellett.

Nem sokkal később a szerencse segítette az FTC-t, mert Ahmetov megpattanó lövésénél már a kapus is verve volt, de a labda a kapufáról kifelé pattant. A félidő végén ismét a moszkvaiak veszélyeztettek, de Di-busz ragyogóan védett.

A szünet után bátrabban futballozott a Ferencváros, de a nagyobb helyzetek továbbra is a moszkvaiak előtt adódtak, ám a Fradi kapusa mindent védett. A 72. percben viszont az oroszok sakk-mattra játszották a zöld-fehérek védelmét, de Csalov még csak a kaput sem találta el ordító helyzetben.

Hiába támadott többet a hazai csapat, és hiába próbálkozott szinte mindenhonnan lövésekkel, nem tudtak a kapuba találni.

A mieink edzője, Szerhij Rebrov a hajrára csereként pályára küldte Isaelt és Varga Rolandot – és ez a húzás nyerő volt. A 86. percben Isael az ötös jobb oldali csücskétől a rövid sarokra lőtt, de az elvetődő Akinfejev oldalra ütötte a labdát. Zubkov jobbról középre gurított, és a jókor érkező Varga R. 2 méterről a hálóba helyezett (0-1).

A mérkőzés végére paprikás lett a hangulat, de a Ferencváros kivédekezte az orosz támadásokat, és bravúros győzelmet aratott Moszkvában.

Szerhij Rebrov, az FTC edzője: „Örömmel láttam, hogy a játékosaim a Ferencvárosért küzdenek. Összességében megérdemeltük a sikert. Mondtam a fiúknak, hogy nem 0-0-ért jövünk. Isael és Varga is jól szállt be a játékba, utóbbi nagyon profi labdarúgó, és ezt most is megmutatta. A CSZKA nem fogja elfelejteni a mecscset, az biztos!”

Európa Liga, 3. forduló, H csoport: CSZKA Moszkva-Ferencváros 0-1(0-0). FTC: Dibusz – Lovrencsics, Botka, Blazic, Civic – Sigér, Haratin, Ihnatenko – Zubkov (Dvali, 89.), Boli (Isael, 72.), Tokmac (Varga R., 84.). Gl.: Varga R. (86.).

A csoport másik mérkőzésén: Ludogorec (bolgár)-Espanyol (spanyol) 0-1.