Szépen csillog a két ezüstérem

Ezüstérmet nyert a Barta Luca, Réti Kamilla páros váltóban a budapesti olimpiai kvalifikációs öttusa-világbajnokságon. A győzelmet a mexikóiak szerezték meg, a bronzérmet pedig a dél-koreaiak harcolták ki.

Az augusztusi, angliai Európa-bajnokságon bronzérmes Réti Kamilla, Barta Luca duó jól kezdett, a vívásban 30 győzelmet arattak és 18 vereséget szenvedtek, ezzel a második helyen álltak. Ezután a 2×100 m úszásban csak a tizedik időt érték el, de így is megőrizték második helyüket.

A bónuszvívásban egyikük sem tudott újabb pontot hozzátenni addigi eredményéhez, mert mindketten kikaptak. A lovaglás viszont nagyon jól sikerült mindkettőjüknek. Hibátlanul mentek végig a pályán, és mindössze három másodperces időtúllépésük volt, és ezzel összetettben is átvették a vezetést a dél-koreaiak előtt.

A lövészetekkel megszakított futásban mindegyik váltótagnak 2×800 métert kellett teljesítenie és kétszer lőnie. Réti első sorozata gyors volt, elsőként futott ki a lőállásból, a másodikban viszont csak 12 kísérletből jött össze az öt zöld lámpa, és a harmadikként rajtoló mexikói Mariana Arcero megelőzte őt.

A váltás után Barta nyolc kísérletből teljesítette az első sorozatát, majd a másodikban 10-ből jött össze az öt zöld. De a mexikói Mayan Oliver is sok időt töltött az állásban, így együtt indultak az utolsó körre. A közép-amerikai öttusázó rendkívül jól futott, Barta pedig eredményesen őrizte második helyét.

A Simon Sarolta, Guzi Blanka kettős ötödik lett.

Szintén ezüstérmet szerzett a magyar férficsapat, Kasza Róbert, Marosi Ádám és Demeter Bence.

Az olimpiai bronzérmes Marosi kitűnően kezdett, a negyedik legjobb időt úszta, míg Kasza nyolcadik, Demeter a 23. lett. A vívásban Marosi azonnal vereséget szenvedett. Demeter egy győzelem után Kaszával mérkőzött – utóbbi győzött, s miután a folyatásban további két asszót nyert, három pluszpontot könyvelhetett el.

A lovaglásban Kasza és Demeter is hibátlanul teljesített, Marosi két verőhibát vétett.

A laserrun végén Kasza ötödik lett, a Marosi a 11., Demeter a 13. helyen végzett.

Mindez azt jelentette, hogy a magyar csapat a dél-koreaiak mögött az ezüstérmet szerezte meg, míg a harmadik hely a briteknek jutott.