Csoportkörbe jutott a Fradi

A Ferencváros végig nagyon izgalmas, fordulatos mérkőzésen győzte le 4-2-re a litván Suduva csapatát, és így bejutott a labdarúgó Európa-liga csoportkörébe.

A zöld-fehérek az idegenbeli 0-0-ás döntetlen után az Üllői úton a győzelem és a továbbjutás reményében vetették magukat a küzdelembe. A Suduva nem húzódott vissza a kapuja elé, a magyar térfélen járatták a labdát, és igyekeztek lassítani a játékot.

A 11. percben viszont beütött a mennykő. A hazai védők hátul gurigáztak, ám Dvali eladta a labdát, Verbickas köszönte szépen, betört a Fradi kapuja elé, és 10 m-ről meglőtte a labdát, amely Blazic testén megpattanva vágódott a bal felső sarokba (0-1).

A Fradi sokáig csak szenvedett, nem tudott helyzeteket kialakítani a litván kapu előtt. A 36. percben tört meg a jég, amikor Tokmac pazar labdájával Boli indult meg a védők között, és a kapus már csak buktatni tudta őt a 16-oson belül. A 11-est Varga R. a jobbra elfekvő portás mellett a kapu közepébe gurította (1-1).

Megnyugodott a hazai csapat, és átvette a játék irányítását. Az első félidő hosszabbításában vezetést is szerzett a Fradi: Zubkov futott el a jobb szélen, laposan belőtt labdáját a védőket megelőző Boli az ötös közelebbi csücskétől gyönyörű mozdulattal pörgette a hosszú sarokba (2-1).

A szünet után támadólag lépett fel a hátrányban lévő Suduva. Többet volt a labda a litvánoknál, de nagyobb helyzetet sokáig nem tudtak kialakítani. A túloldalon viszont a 61. percben Zubkov a jobbösszekötő helyéről, 14 m-ről a felső lécre bombázta a labdát, nem sokkal elvétve a jobb vinklit.

A litvánok ellentámadása után viszont ismét kiittuk a keserű poharat. A 64. percben Svrljuga jobb oldali beadását Topcagic 2 m-ről, a bal kapufa elől a rövid sarokba rúgta, a vetődő Dibusz már csak érinteni tudta a labdát (2-2). Ekkor ismét a vendégek álltak továbbjutásra.

Szerencsére a gól nem roppantotta meg a mieinket, akik gyorsan visszaszerezték a vezetést. A 67. percben Sigér átadása után Tokmac középről, 23 m-ről a jobb alsó sarokba lőtte a labdát (3-2).

A Suduva ezután mindent egy lapra feltéve támadott, de a Fradi jól védekezett, és veszélyes ellentámadásokat vezetett.  Végszóra, 95. percben Zubkovot buktatták a 16-oson belül, és a büntetőt Szihnyevics a kapu közepébe helyezte (4-2).

A remek győzelemmel a Ferencváros bejutott az Európa-liga csoportkörébe, ahol az orosz CSZKA Moszkva, az idei BL-selej-tezőn már legyőzött bolgár Ludogorec és a spanyol Espanyol Barcelona csapata lesz az ellenfelük.

Szerhij Rebrov edző:

– Büszke vagyok arra, hogy nem törtünk meg, amikor hátrányba kerültünk. Egy jól védekező együttessel néztünk farkasszemet, és hiába érkeztek a gólok, alaposan meg kellett dolgoznunk a sikerért. Folytatni kell mindent a megkezdett úton.

Európa Liga-selejtező, visszavágó: Ferencváros-Suduva 4-2 (1-1). Üllői út, 19 ezer néző. FTC: Dibusz-Lovrencsics, Blazic, Dvali, Heister – Haratin, Sigér (Ihnatenko, 71.) – Zubkov, Tokmac, Varga R. (Isael,  68.) – Boli (Szihnyevics, 80.). Gl.: Varga R. (36. – 11-es), Boli (45.), Tokmac (67.), Szihnyevics (95., 11-es), ill. Verbickas (11.), Topcagic (64.).