Hatalmas bravúr a Wembleyben!

Nagyszerű játékkal döntetlent harcolt ki a magyar labdarúgó-válogatott a londoni Wembley-stadionban lejátszott világbajnoki selejtezőn Anglia ellen, csak az a baj, hogy a mieink ennek ellenére sem tudnak kijutni a katari vb-re.

Pedig sokan féltették a mieinket az albioni kirándulás előtt, mert a nemzeti tizenegyből eltiltás, sérülés miatt félcsapatnyi játékos hiányzott.

Akik azonban a helyükbe léptek, érezték, hogy itt van a vissza nem térő alkalom a bizonyításra. A Wembley 70 ezres közönsége nem ijesztette meg a mieinket, védőink kezdettől fogva remekül verték vissza az angol támadásokat.

Az első félidő közepén aztán megtörtént a csoda! A 23. percben egy magyar támadás végén Shaw akarta kivágni a labdát, de a labda helyett a közbeugró Nego fejét rúgta meg a 16-os bal oldalán belül. A jogos 11-esből Sallai a balra elfekvő Pickford mellett a jobb alsó sarokba helyezte a vezető gólunkat (0-1).

Rákapcsoltak az angolok, de a magyar védelem jól állt a lábán. Egészen a 37. percig, amikor Mount jobb oldali beadását több védőnk is elvétette, és a megpattanó labdát a hosszú saroknál Stones közelről beemelte a pipába (1–1).

A szünet után az angolok rohamoztak, de a mieink jól védekeztek, és a gyors ellentámadásokkal kísérleteztek. Ahogy azonban teltek a percek, egyre nagyobb nyomás nehezedett a magyar kapura. A középcsatár, Kane többször is veszélyeztetett, de a védőink mindig időben köbe tudtak avatkozni, és Gulácsi is minden alkalommal jól védett.

Így érkeztünk el a hajrába, de az angolok továbbra sem találtak rést a magyar védelmen, és a mieink az utolsó percekben magabiztosan állták útját a hazai rohamoknak. Az 1-1-es döntetlent méltán nevezhetjük bravúrnak, amelyre büszkék lehetünk, annál is inkább, mert az Évszázad Mérkőzése óta, 68 éve először nem kaptunk ki Londonban.

Igaz, ez a helytállás a vb-selejtező csoportunkban az előző rossz eredmények után már csak szépségtapaszt jelent.

Marco Rossi szövetségi kapitány: – A budapesti mérkőzésen ötvenöt perc után széthullott a csapat Anglia ellen, mert nem követtük a taktikát. Ma este ez nem történt meg, emellett szerencsések voltunk. Őszintén szólva nem vártam ezt az eredményt a mérkőzés előtt. Sokkal bátrabban játszottunk ma este, mint Albánia ellen.

Vb-selejtező: Anglia –Magyarország 1–1 (1–1). London, 70 ezer néző. Magyarország: Gulácsi – Kecskés, Lang, Szalai A. – Nego (Bolla, 92.), Nagy Á., Szoboszlai (Nikolics, 92.), Schäfer (Vécsei, 79.), Nagy Zs. – Schön (Holender, 68.), Sallai (Hahn, 79.). Gl.: Stones (37.), ill. Sallai (24. – 11-es).

Az I-csoport további eredményei: San Marino–Andorra 0–3, Albánia–Lengyelország 0–1.