Sovány győzelem a törpeállam ellen

Az Andorra elleni budapesti mérkőzéssel folytatta szereplését a világbajnoki selejtezősorozatban a magyar labdarúgó-válogatott. A miniállam csapata ellen a mieink azonnal támadásba lendültek, előbb Botka lőtt az oldalhálóba, majd a vezetés sem váratott sokáig.

A 9. percben Sallait térden rúgja a 11-espont előtt egy védő. A 11-est Szalai Á. az elfekvő kapus mellett félmagasan a kapu közepébe emelte (1–0).

Támadásban maradtak a mieink, a 19. percben Schön beadását a magasra emelkedő Botka 7 m-ről a jobb sarokba fejelte (2-0).

Az 50 ezer fős szurkolótábor azt hitte, hogy a magyarok fél tucat gólig meg sem állnak, ám ebben tévedtek. A mieink elveszítették a lendületüket, és egyre több bosszantó hiba csúszott csapatunk játékába.

A szünet után rákapcsolt a magyar legénység, Sallói tört kapura, de lövését a vendégek portása szépen hárította. Később ismét visszaesett a hazai csapat, a játékosok hibák sorozatával bosszantották a közönséget.

A 68. percben Fiola a saját kapujába fejelte a labdát, de előtte lesen állt egy andorrai csatár, így ezt megúsztuk. Nem úgy a 81. percben, amikor egy jobb oldalról beívelt szabadrúgás után a hosszú oldalon érkező Llovera 4 m-ről a jobb sarokba lőtt (2-1).

A hajrában a lelkes andorraiak nehéz pillanatokat okoztak az érthetetlenül mind jobban megzavarodó magyarok kapuja előtt, végül azonban sikerült kiimádkozni a hazai sikert.

Az egy hét alatt lejátszott három vb-selejtező – az angoloktól elszenvedett 4-0-ás hazai vereség, az albániai 1-0-ás fiaskó és a mostani sovány győzelem – után a magyar válogatottnak kevés esélye maradt a továbbjutásra.

Marco Rossi szövetségi kapitány: „Az első félóra után azt hihettük, eldőlt a mérkőzés, mert jól játszottunk. Utána elfelejtettük, hogy taktikailag mit kell tenni. Az nem megy, hogy ennyi hibát követünk el. Tisztáznom kell, ki az, aki hajlandó végrehajtani az utasításaimat. Vagy megteszik, amit kérek, vagy nem hívom be őket, vagy én távozom.”

Világbajnoki selejtező, I-csoport: Magyarország –Andorra 2–1 (2–0). Puskás Aréna, 50 ezer néző. Magyarország: Dibusz – Botka (Tamás, 90.), Lang, Szalai A., Fiola – Kleinheisler (Szoboszlai, 46.), Nagy Á. (Gazdag, 65.), Schäfer – Sallai (Sallói, 46.), Szalai Á., Schön (Nikolics, 74.). Gl.: Szalai Á. (9. – 11-es), Botka (18.), ill. Llovera (82.).

További eredmények: Lengyelország–Anglia 1–1, Albánia–San Marino 5–0.