Legjobbjaink a végjátékra készülnek

A legjobb nyolc közé jutásért vívott mérkőzésekkel folytatódtak a Bajnokok Ligája küzdelmei. A férfiaknál a Veszprém a Vardar Szkopje otthonában jeleskedett. A mieink az első perctől kezdve vezettek, hatékony védekezéssel vették elejét a hazai támadásoknak, elöl pedig szinte tetszés szerint találtak a hálóba, így már idegenben is hatalmas előnyt szereztek.

Férfi BL: Vardar Szkopje-Telekom Veszprém 27-41 (11-21). A Veszprém legjobb dobói: Marguc 8, Jahja 7, Borozan, Manaszkov 4-4.

A veszprémi visszavágón is kidomborodott a magyar bajnok nagyobb tudása. A Vardar mindössze egyszer – még az elején – vezetett a mérkőzésen, a mieink gyakorlatilag edzőmeccset játszottak a macedónok ellen. A királynők városának csapata már a félidőben is öt góllal vezetett, a folytatásban pedig könnyed játékkal kilencre növelte előnyét.

Férfi BL: Veszprém-Szkopje 39-30 (20-15). A Veszprém legjobb dobói: Siskarjov 6, Nilsson 6, Strlek 5.

Nem ment ilyen jól a szegedi legénységnek! A Tisza partján a német Kiel azonnal magához ragadta a karmesteri pálcát, gyors játékukat a hazaiak nem tudták követni, szünetig nyolcgólos előnyt szereztek. A folytatásban összeszedték magukat a hazaiak, faragtak a hátrányukból, de amikor felzárkóztak volna, a vendégek mindig növelték a különbséget.

Férfi BL: Mol Pick Szeged-THW Kiel 28-33 (13-21). A Szeged legjobb dobói: Radivojevics 6, Källman 4, Sostaric, Bánhidi, Kaspárek, Bodó 3-3.

A kieli visszavágón a német sztárcsapat csak annyit adott ki magából, amennyi a magabiztos továbbjutáshoz kellett. A szegediek előtt nem csillant fel a győzelem reménye, ezzel együtt derekasan küldöttek, helyenként jól is játszottak, szép gólokat lőttek, de így is csak tisztes távolból tudták követni ellenfelüket, és a két csapat lemásolta a szegedi eredményt.

Férfi BL: Kiel-Szeged 33-28 (18-15). A Szeged legjobb dobói: Radivojevics 7, Bombac 5, Bánhidi 3.

A nőknél – már a legjobb négy közé jutásért – a Győri ETO Montenegróban a vártnál is nagyobb győzelmet aratott. A mieink az első pillanattól kezdve hatalmas fölényben játszottak, villámgyors támadásokkal sokkolták a hazaiakat. Az ETO a pazarul játszó Oftedal vezérletével egymás után szerezte a gólokat átlövésből vagy lerohanás után.

Női BL: Podgorica-Győ-ri Audi ETO 19-30 (11-16). A Győr legjobb dobói: Oftedal 9, Lukács, Görbicz, Minko 4-4.

A győri visszavágó első félidejében jobbára egy-két góllal a harcosan küzdő podgoricaiak vezettek, de a szünet után rákapcsolt az ETO, a játékrész közepétől már uralták a találkozót, amelyet végül három góllal meg is nyertek. Így megvan a győriek 55. veretlenül megvívott BL-mérkőzése, és az ETO már készülhet a budapesti négyes döntőre.

Női BL: Győri ETO-Podgorica 24-21 (10-11). A Győr legjobb dobói: Kristiansen, Fodor, Amorim, Faluvégi 4-4.