„Úgy harcoltak, mint az oroszlánok!”

Folytatta nagyszerű sorozatát a magyar labdarúgó-válogatott. A mieink az egy hét leforgása alatt lejátszott három idegenbeli mérkőzésen előbb – mint beszámoltunk róla – Európa-bajnoki pótselejtezőn 3-1-re legyőzték Bulgáriát, majd a Nemzetek Ligájában 1-0-ra nyertek Szerbiában. Most pedig Moszkvában is bizonyítottak.

Az újabb NL-találkozón a magyarok igyekeztek kiköszörülni a budapesti csorbát, amikor az oroszok hagyták el győztesen a Puskás-stadiont. A mieink rögtön óriási akarással vetették magukat a harcba, és már az első percben kis híján gólt lőttek, de Szalai Ádám beadásba Szmolnyikov belelépett.

Az oroszok is bevetettek minden fegyvert, hogy mihamarabb megszerezzék a vezetést. Kemény, gyors játékuknak nehéz volt ellenállni, a jobb oldalon többször is megbontották a vendégvédelmet, de a magyar csapatban rendre akadt valaki, aki kisegítette társát.

A középpályán viszont a mieink nem nagyon tudták megtartani a labdát, ha pedig felíveléssel kísérleteztek, azt a hazai védők könnyedén hárították.

Így viszont a játék nagy részében a mi térfelünkön pattogott a labda, és óriási nyomás nehezedett a magyar védelemre, de a mieink jól állták a sarat. Nagyobb veszélyt sokáig nem is jelentettek az oroszok a magyar kapura, Dibusz kapusnak csak az első félidő hosszabbításában kellett nagyot mentenie, de akkor a helyén is volt a Fradi hálóőre.

A szünet után minden ott folytatódott, ahol abbamaradt. Az oroszok egymás után vezették a veszélyes támadásaikat, de a mieink hősiesen védekeztek. Előbb Dibusz hárította nagy bravúrral Dzjuba megpattanó lövését, majd Ionov bombájának a felső léc állta útját.

Egyszer-kétszer a mieink is előrelendültek, Nego szép kapáslövését üggyel-bajjal blokkolta Zsirkov.

A hajrában óriási nyomás nehezedett a magyar kapura, de a védelmünk – Orbán és Szalai Attila vezérletével – minden orosz támadást visszavert, és így gól nélküli döntetlennel végződött a mérkőzés.

Marco Rossi szövetségi kapitány: – Nagyon boldog vagyok, elsősorban a hozzáállással vagyok elégedett, az utolsó percig harcoltak a játékosok, rengeteget szenvedtek, de ez is része a futballnak. Úgy harcoltak 90 percig, mint az oroszlánok.

Nemzetek Ligája, B-liga, 3. csoport: Oroszország-Magyarország 0-0. Moszkva, v.: Oliver (angol). Magyarország: Dibusz – Botka, Orbán, Szalai A. – Nego, Sigér, Gazdag (Nagy Á., 46.), Kalmár (Schäfer, 77.), Holender (Fiola, 46.) – Szalai Á. (Könyves, 83.), Nikolics (Varga K., 61.).