Ők az év legjobbjai

Lionel Messi és Simone Biles zárt az élen a Nemzetközi Sportújságíró Szövetség (AIPS) hagyományos év végi szavazásán, amelyen Hosszú Katinka a 4., Milák Kristóf a 8., a Győr női kézilabdacsapata pedig az 5. helyen végzett.

Az esztendő legjobb férfi sportolójának megválasztott argentin labdarúgó, Lionel Messi spanyol bajnok lett klubjával, az FC Barcelonával, míg a válogatottal harmadik helyen végzett a Copa Americán, így kiérdemelte hatodik Aranylabdáját, illetve a FIFA-tól megkapta az év játékosa címet is. A nyolcadik helyezett Milák Kristóf 200 m pillangóúszásban világcsúccsal nyert vb-aranyat Kvangdzsuban.

A női sportolók között győztes négyszeres olimpiai bajnok tornász, Simone Biles  öt aranyérmet nyert a stuttgarti vb-n, így immár 19-szeres világbajnoknak mondhatja magát. Hosszú Katinka 200 és 400 m vegyesen szerzett világbajnoki elsőségeivel érdemelte ki a negyedik helyet.

A csapatok vetélkedésében a labdarúgó Bajnokok Ligája-győztes Liverpool FC lett az első, a Győr is BL-sikerének köszönhetően lett ötödik.

Az internetes szavazáson idén 102 ország 331 sportújságírója vett részt.